cum sa pescuiesc cu boiles pe o balta care se da numai cu po

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde veroxro » 17 Mai 2010 06:13

cum sa pescuiesc la ''boiles'' pe o balta care se pescuieste numai la porumb....sunt sanse???
Daca CRAP nu e ...nimic nu e.
veroxro
member

Mesajde 2door » 17 Mai 2010 11:39

normal ca sunt sanse.cred ca e bine sa incerci prima data cu niste bile "sweet corn" si ceva solubile de atractie.dar atentie:trebuie momit tot cu bile.ia o cobra si arunca-i pe langa nada oarecare pe care o folosesti si o juma de kill de bile....parerea mae
:lol:
2door
veteran

Mesajde man.fishing » 17 Mai 2010 16:10

.......se pescuieste cu boiles clasic si normal asa cum faci oriunde. Trebuie doar sa iti faci lectiile cum trebuie. Ideal sa prenadesti ianinte la fiecare vizitat 1-2 kg de boiles nadit cateva vaduri care iti plac tie. de 2-3 ori inainte sa te duci la partida fa asta. Si sa ai si solubile si bile tari.
man.fishing
veteran

Mesajde midnightk » 28 Iun 2010 22:25

ideea lui man fishing nu e deloc rea, insa s-ar putea sa te coste cat nu face. Cand am intalnit aceeasi situatie (pescuit pe o balta unde porumbul facea legea) am nadit cu aproximativ 3 kg de solubile cu aroma de sweet corn dupa care am trecut pe bile tari. Am nadit cam un kg la inceput, dupa care am aruncat pe patul de nad,a folosind aceleasi bile, iar apoi la intervale de 2-3 ore mai nadeam cam un kg. Trasaturile nu au venit repede, dar pana la urma au veni.
Cine ramane ultimul sa stinga lumina! Eu ma car de aici!
midnightk
junior member

Mesajde arapaima_45 » 01 Iul 2010 18:13

@in urma cu un an am fost pe o balta din UNGARIA unde se dadea numai cu porumb,dupa ce am gasit un platou am nadit cu bile iar dupa cca 5 ore au inceput sa intre balaurii,iar cei cu porumb au cam somat.fire intinse ...... p.s.dupa cum stiti daca dau de ceva bun umbla ca nebunii dupa bile.
arapaima_45
junior member

Mesajde Turean Daniel » 01 Iul 2010 21:29

baltile care nu sunt bescuite cu boilies se preteaza f bine la nadirea extinsa, adica sa imprastii boiliesurile pe o suprafata cat mai mare da cateva ori si in vateva vaduri sa momesti mai concentrat. astfel pestii vor gasi boilies pe intreaga balta le va place si cum vor simti aroma de la locul momit cu siguranta vor cauta sa se hraneasca acolo
Zeii nu scad din timpul alocat vietii tale orele petrecute la pescuit - proverb babilonian

http://www.facebook.com/pescuit
Turean Daniel
new member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare