solunar sau presiunea atmosferica

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde ursuu01 » 18 Iul 2010 13:45

sincer sa va spun pina cind nu mi-am bagat internet nici macar nu ma interesa solunarul si chiar aveam partide de pescuit bune si la rind una dupa alta asa ca va rog care poate sa-mi spuna si mie cit de mult conteaza solunarul si cit de mult conteaza presiunea atmosferica si daca conteaza cum trebuie sa fie stationara,in mica crestere sau intr-o scadere mica.VA ROG DACA SE POATE SA MA AJUTATI SI PE MINE SA DESLUSESC ACEAST MISTER PT MINE
ursuu01
new member

Mesajde kkruz » 18 Iul 2010 19:08

solunar = horoscop, in varianta de pescuit :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
un milion de vorbe nu fac cat un test
kkruz
member

Mesajde rapy » 18 Iul 2010 20:07

Presiunea ii influenteaza f mult. Solunarul = porcarie.
Cosmin Nistea
Xtreme Carp Team
rapy
veteran

Mesajde 2door » 18 Iul 2010 21:19

ce sa zic,cu solunarul te poti sterge la cur...iar din cauza presiunii si pe noi, oamenii, ne doare uneori capu'... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
2door
veteran

Mesajde ursuu01 » 19 Iul 2010 13:38

asta cu solunarul se pare ca avem aceeasi parere dar pina la urma cum trebuie sa fie presiunea?
ursuu01
new member

Mesajde ursuu01 » 19 Iul 2010 14:12

ca nimeni nu m-a lamurit pina acum,unii sint de parere ca presiunea sa fie in mica crestere,altii ca sa fie stabila si cred cred ca este cea mai viabila parere iar altii ca sa fie in mica crestere :?:
ursuu01
new member

Mesajde bug » 29 Sep 2010 16:14

ursuu01 scrie:sincer sa va spun pina cind nu mi-am bagat internet nici macar nu ma interesa solunarul si chiar aveam partide de pescuit bune si la rind una dupa alta asa ca va rog care poate sa-mi spuna si mie cit de mult conteaza solunarul si cit de mult conteaza presiunea atmosferica si daca conteaza cum trebuie sa fie stationara,in mica crestere sau intr-o scadere mica.VA ROG DACA SE POATE SA MA AJUTATI SI PE MINE SA DESLUSESC ACEAST MISTER PT MINE

presiunea constanta sau variatiile mici de presiune (+ sau --)nu influenteaza o partida.mai mult o crestere a presiunii este cu mult mai benefica decit o scadere.
solunarul ,dupa care ar trebui sa te ghidezi(daca urmaresti treaba asta) este legat de teoria privind fazele lunii.adica in perioada cu luna noua(noapte fara luna) 2 zile +,-- si in perioada cu luna plina,2 zile +,-- activitatea animalelor este mult mai intensa.
bug
member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare