de ce cade momeala de pe firul de par

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde chiorean alin » 02 Mai 2011 20:07

Eu zic mai baiatule sa-ti vezi tu frumos de treaba ta !
Ce spui?
Nu te-a invitat nimeni arbitru in aceasta polemica si chiar nu am timp de ea.
Du-te la pesti!
chiorean alin
senior member

Mesajde zfcristian » 03 Mai 2011 06:12

Elastic pentru bani!
Ieftin, eficient, culori diferite etc

Ps: Daca si la opritoare se face economie e clar.... oricum atitudinea e tipic romaneasca , toata lumea pescuieste la crap ca asa e moda :mrgreen: si toata lumea isi ia BMW la mana a paispea ca e tot la moda sa te dai cu asa ceva :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
1) Esti pe net
2) Esti pe forumul Crap.ro
3) Imi citesti semnatura
5) Nu ai observat ca lipseste punctul 4
6) Tocmai ai verificat daca exista punctul 4 sau nu
7) Zambesti, sau chiar razi
zfcristian
senior member

Mesajde Jonny Leordean » 03 Mai 2011 10:59

Aline daca atata poti asta e,fiecare cum e crescut, insa eu iti zic sa-ti vezi de mustata ta si sa lasi orgoliu la o parte, daca ai ceva de spus sa ajuti un incepator fa-o, insa daca te afli in treaba sa ne arati noua ca tu ai bani sa-ti cumperi opritoare si sa ne vinzi si noua cu 0,001 lei atunci stai in banca ta si ascunde-te sa nu te vada nimeni, ca nu faci altceva decat sa arati nivelul maxim la care te poti ridica.Scuze ca tiè-am zis-o asa direct insa , daca te crezi mare pescar fa-o pe balta ,nu pe forum iar ce tine de intrebarile aste de la incepatori, raspunde-le frumos la subiect ca si ei ar invata ceva, cum ai facut-o si tu si si eu la randul nostru.
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde chiorean alin » 03 Mai 2011 13:41

Nu stiu ce romane imi tot scrii tu ,insa imi mentin afirmatia:

...daca un set de opritoare ti se pare scump si vrei sa faci economie cu betigase si iarba lasa-te de sportu asta!

Asta a fost un sfat pentru incepatori .
Care e partea care nu-ti convine de aici?
Daca vrei sa vorbim despre mine si personalitatea mea ...iti las adresa de mail si poti sa-mi scrii. ;-)
nu stiu cine e pe langa subiect. :-?
chiorean alin
senior member

Mesajde Jonny Leordean » 03 Mai 2011 18:44

chiorean alin scrie:Nu stiu ce romane imi tot scrii tu ,insa imi mentin afirmatia:

...daca un set de opritoare ti se pare scump si vrei sa faci economie cu betigase si iarba lasa-te de sportu asta!

Asta a fost un sfat pentru incepatori .
Care e partea care nu-ti convine de aici?
Daca vrei sa vorbim despre mine si personalitatea mea ...iti las adresa de mail si poti sa-mi scrii. ;-)
nu stiu cine e pe langa subiect. :-?
Fratiuc auzi aici, pe mine nu ma intereseaza preturile ,de mine pot fi cat de scumpe ca nu stau rau la capitolul bani, problema era alta ca ii iei prea de sus pe astia care acum is la inceput si cauta ajutor de la cei mai priceputi.Crezi ca ti-ar cadea bine sa intrebi ceva si altu sa te ia la misto? Cum ti-ar pica mai bine? Is sigur ca un raspuns scurt si la subiect care sa te ajute nu sa te umileasca fata de ceilalti.In fine incheiem aici discutiile astea contradictorii ca nu are niciun rost,oricum eu nu ti-am spus-o cu rautate ci pur si simplu din respect pentru noi toti comunitatea crap.ro ;) Daca respect nu e, nimic nu e:)) Bine man fire intinse, si poate odata odata ,ne vom intalni la o ,,dueliada" da la crap bine-nteles ca am vazut ca esti din cj iar eu de loc is din Bm, daca la vara ajung in concediu pe acasa poate iasa de-o partida.(Eu unu nu am pescuit inca in tara la crap si la capitolul locuri si belti prin zona noastra, is praf asa ca va fi nevoie mare de un cunoscator , deci ramane de vazut )
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Mesajde chiorean alin » 03 Mai 2011 19:03

Fire intinse si tie sezonul asta si ne auzim !
iar de ce nu, poate ne-om vedea si la o pescuiala
dezbatem acolo problema la o bere
;-)
chiorean alin
senior member

Mesajde nebro » 03 Mai 2011 20:32

Salutare si Hristos a Inviat.
Voi inca va ciondaniti pe un topic de vara trecuta? Chiar nu are rost.
Multumesc celor care au avut amabilitatea sa imi raspunda,intr-un fel sau altul.
PS:Alin nu te supara pe mine dar esti imposibil am spus in topicul asta ca eram la tara si a fost cv de moment , chiar nu am avut de unde sa cumpar, nu e o avere 2 3 lei cat e un set de opritoare , dar nu am avut de unde sa cumpar.acuma ce era sa fac sa nu imi mai duc nepoatele la pescuit ca deh tre sa am opritoare???
oricine poate fi pescar,dar nu oricine poate prinde peste
nebro
new member

Mesajde chiorean alin » 03 Mai 2011 21:35

Crede-ma te rog ca eu am inteles foarte bine
ce nu am inteles este de ce s-au iscat discutii cand am condamnat improvizatiile ieftine si fara sens
si orcum nu asta e sensul postarii mele, ideea este ca l-ati vazut pe Matrix in filmul lui folosind iarba in loc de opritoare si multi ati luat de buna asta, inainte de toate e si el om si pescar si mai poate gresi ;-)
chiorean alin
senior member

Mesajde mosharu » 03 Mai 2011 22:20

djalinuu scrie:Poate nu-si permit toti sa dea banii pe opritoare. Sau poate le-a uitat acasa.
Poti folosi orice chestie care intra acolo,are aceeasi culoare si e putin tare.. nu neaparat iarba.

mama ei de pescuiala....cu 6 lei cumperi 100 de opritoare! iote acilea
http://www.totalfishing.ro/stopper-carp ... 13346.html

asa, daca tot o dati in ieftineala...in loc de nailon care costa... poti sa pui pe tamburi ata de papiota...ie' mai ieftina ;-) :mrgreen:
mosharu
maniac

Mesajde chiorean alin » 03 Mai 2011 22:44

Eu ma gandesc sa cumpar mai multe seturi si de culori si forme diferite sa le port pe balta in loc de lant :roll: ...daca tot ma acuza lumea ca ma dau bun ca am opritoare
:mrgreen:
chiorean alin
senior member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare