abordare lacul Nagykallo

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde arnold_glodean » 04 Ian 2011 20:16

Din pacate sonar nu am,dar eventual incerc sa cer una imprumut de la un prieten.
arnold_glodean
junior member

Mesajde BishopVR6 » 04 Ian 2011 22:49

Daca ajungi in perioada 1-8 iulie ne vedem acolo :D. Noi avem casutele 7,8 si 9 (casuta 9 doar pentru 4 zile).

Cand am fost anul trecut am folosit doar bile readymade, spicy si pe baza de frankfurter. Recomand sa le platenzi pe toate eventual cu o punguta solubila agatata de ac in care sa mai pui cateva bile, alune tigrate plus o mana aruncata in zona in care pescuiesti. Urmeaza un sfat pe care l-am urmat si noi.. sa nu-ti fie lene sa plantezi :D se vor vedea rezultatele.
BishopVR6
member

Mesajde arnold_glodean » 04 Ian 2011 23:29

Eu voi ajunge in perioada 20-25 iulie dar multumesc pentru sfat si voi incerca sa il urmez.Sper sa mai fie si altii din Romania pe perioada cand voi ajunge si eu
De la ce firma ai folosit boiliesurile?
BlshOp-VR6 sa aveti fire intinse si crapi cat mai mari
arnold_glodean
junior member

Mesajde chiorean alin » 09 Ian 2011 14:40

Pana la insule sunt sub 70-100 m, depinde de casute, nu am plantat niciodata si nici nu cred ca e oportun , iar de prins am prins totdeauna ff bine.
Barca eventual o poti folosi la sondat si nadit.
chiorean alin
senior member

Mesajde arnold_glodean » 10 Ian 2011 18:11

Multumesc pentru raspunsurile date si ma voi tine de sfaturile primite de la voi.
Daca mai sunt si alte aspecte ce ar trebuii sa le am in vedere va rog sa mi le spuneti.

Multumesc inca odata
arnold_glodean
junior member

Mesajde mirus » 13 Ian 2011 13:52

Pe 22 mai am rezervare. Te tin la curent sa iti spun ce am facut.
mirus
junior member

Mesajde arnold_glodean » 13 Ian 2011 17:46

Mersi mult si fir intins
arnold_glodean
junior member

Mesajde DOEAT-KR » 15 Ian 2011 19:01

Parerea mea ii sa ai cel putin 50kg de bile si de preferabil de un singur fel, in perioada respectiva nu cred ca o sa conteze ce aroma o sa folosesti. Important ii sa ai bile tari si uscate sa nu le poti sparge nici cu ciocanu :D :D Cand am fost noi, pe 7 a stat Schlotti si a nadit cu 30kg ca si nadire de start , dupa 2 zile nu prindeam peste numai la betele alaturate lor si asta si pentru ca nu am avut nada suficienta si nici adecvata (noi fiind pe opt). depinde in mare masura ce vecini o sa ai (stanga,dreapta,fata). Sonarul este inutil, locurile fiind ca in palma si structurile sunt vizibile si de pe ponton. Dupa ce te saturi de dat la vasle o sa lansezi ca locurile sunt foarte accesibile din lanseu de pe mal. Fir intins
Roland K.
Member of CS CRAP ARAD
DOEAT CARP FISHING
www.carplove.ro
DOEAT-KR
member

Mesajde arnold_glodean » 15 Ian 2011 22:26

Azi am fost pana la Nagykallo sa platesc avansul si am purtat o mica discutie cu dl Pamer care nea explicat cum sta treba cu lacul si pesti din ele.Dansul spunea ca nu vede rostul nadiri foarte intense ( pescuieste de 15 ani cu boilies inclusiv pe Rainbow )asa ca voi incerca la cateva lansete nadirea mai putin intensa.un pumn de bile de calitate la fiecare montura.
Distanta pana la insule este relativ mica si se poate merge pe lanseu fara nici o problema
PS:voi fi acolo intre 18-22 iulie,poate vor mai fi si alti din RO in perioada asta ( cabana 7 )
arnold_glodean
junior member

Mesajde DOEAT-KR » 16 Ian 2011 01:53

Daca ti-a spus ca nici somn pitic nu o sa fie in acea perioada atunci ii bine :D :D faci cum vrei eu ti-am spus parerea personala, in rest pe banii tai pescuesti cum vrei, atata timp cat pestele ajunge inapoi in apa toata lumea e fericita
Roland K.
Member of CS CRAP ARAD
DOEAT CARP FISHING
www.carplove.ro
DOEAT-KR
member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare