Partida scurta la ciortan

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde nebro » 14 Iul 2011 17:31

Salut.Vreau sa merg sambata pe o balta in apropierea bucurestiului la o partida scurta.Din informatiile pe care am reusit sa le obtin , balta a fost recent populata si predomina ciortanul 1-2 kg.Cum ma sfatuiti sa abordez aceasta partida.Eu ma gandeam sa folosesc monturi cu momitor, iar ca nada ttx si amestec de porumb din conserva , grau si canepa preparate.
iar ca momeala porumbul(am inteles ca merge bine la bonduele).Cat despre balta ca informatii : fund predominant malos , apa aprox 2 m , pe malul vestic 3m adancime .Din cate stiu in partea vestica la circa 50 m distanta de mal un sant cu piatra .Sant de alimentare sau cv in genul.

cu respect nebro
oricine poate fi pescar,dar nu oricine poate prinde peste
nebro
new member

Mesajde tzu_tzu_rel » 15 Iul 2011 08:48

cauta zona cea mai adanca ;-) , baga carligul in momitor...daca poti.. nadeste 2 locuri, de apel..si distractie placuta! ;-) vezi ..departe..mai aproape, la stuf..
student in timpul liber
tzu_tzu_rel
junior member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare