nu inteleg de ce

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde nebro » 12 Sep 2011 16:32

Multumesc carpkiller de raspuns chiar ai detaliat.
Am fost iarasi de data asta in cursul saptamanii dar ,am avut grija de data asta sa imi acopar spatele ca sa zic asa.A costat dar a meritat.Am fost la pescuit joi 8 septembrie de la 5 dimineata pana la 8 seara dar am nadit, duminica seara 4 septembrie si marti pe 6.Ca tactica am procedat astfel.
Am inceput cu schimbarea locului .Am ales sa pescuiesc in partea de nord a lacului langa stuf o zona evitata de multi deoarece in locul unde este balta a fost padure iar acolo inca mai sunt radacini si e cam greu de scos pestele.Am "cinstit " paznicul ca sa ma lase, si pe mine pt curaj si am intrat in apa si am sondat cu picioru ,am reusit sa gasesc o zona cu mai putin nomol si apa de aproape 2m zona aflata pe un culoar liber .Am nadit cu bile si porumb cantitati mici circa 4 kg in total 3 kg porumb si 1 kg bile iar in ziua pescuitului am dat doar bile cu prastia.Duminica seara la plecare am infipt un bat in apa sa vad daca scade nivelul sau nu si pana joi nu a scazut.vinderi dimineata am inteles de la un prieten care a venit dupa mine ca a inceput sa scada, probabil paznicii se jucau la robinet.Am reusit sa prind 2 crapi de 3kg unul de 5kg si vreo patru ciortani la 1kg. MUltumesc tuturor de raspunsuri
oricine poate fi pescar,dar nu oricine poate prinde peste
nebro
new member

Anterior

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare