Partida de pescuit Ungaria

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde principe » 27 Apr 2012 20:53

Va cer ajutorul in legatura cu sfaturi pentru o partida de pescuit de o saptamana in Ungaria. Acum merg a doua oara, balta are 120 ha, pesti sunt din belsug iar eu i-as viza pe cei 15+. Se planteaza la 200-220m si anul trecut am prins bine cu SBS Frankfurter. As vrea sfaturi de nadire la inceput si pe parcurs, felul de nada, si o montura pt acest fel de pescuit.
principe
new member

Mesajde M.Mihoc » 28 Apr 2012 09:15

despre ce balta ii vorba?palotas?
M.Mihoc
junior member

Mesajde Jonny Leordean » 28 Apr 2012 12:44

principe scrie:Va cer ajutorul in legatura cu sfaturi pentru o partida de pescuit de o saptamana in Ungaria. Acum merg a doua oara, balta are 120 ha, pesti sunt din belsug iar eu i-as viza pe cei 15+. Se planteaza la 200-220m si anul trecut am prins bine cu SBS Frankfurter. As vrea sfaturi de nadire la inceput si pe parcurs, felul de nada, si o montura pt acest fel de pescuit.
in primul rand daca vrei sa dai doar dupa pesti mari,nu trebuie sa nadesti mult,sau cel putin nu in zona carligului,astfel nu vei aduna ciortanul.ai nevoie la carlig de bile mai mari de la 20 mm in sus,eu folosesc de multe ori chiar si de 35 mm unde e mult ciortan.nu plasa monturile pe patul de nada ci doar izolat si cu un pumn de nada langa.ca nada poti folosi peleturi cat mai mari boilesuri si eventual alune tigrate,cat mai putine fainuri,mixuri etc care aduna ciortan in primul rand.p.s la carlig incearca de fiecare data cand ai ocazia , cel putin un bat , la pop up simplu 20 mm preferabil pinaple, majoritatea pestilor mari 15 + i-am prins in acest mod.numai bine si fir intins!
Emotion, passion, la peche c'est tous ça
Imagine
Joo Carp Team - 0637872536
Jonny Leordean
member

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare