Pentru cei profesionisti

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

milanocito
new member
Mesaje: 19
Membru din: 13 Iun 2005 16:38

Mesaj de milanocito » 15 Iun 2005 15:06

salut
eu cred ca a fost asa toti au scris din plictieala

nu am optinut nici o reteta care as imi intra in cap

intr-adevar sunt pescar nou dar stiu cate ceva

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 15 Iun 2005 15:12

Daniel Hentiu scrie:45% gris
40% faina de soia
10% lapte praf
5% faina de orez
de ce nu tzi-a intrat in cap? :roll:
><)))°>-------- Dani

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 15 Iun 2005 15:18

milanocito scrie:salut
eu cred ca a fost asa toti au scris din plictieala

nu am optinut nici o reteta care as imi intra in cap

intr-adevar sunt pescar nou dar stiu cate ceva
Citoedata ma intreb, de ce unii se chinuie sa explice ceva, iata rezultatul :lol: :lol: :lol:

milanocito
new member
Mesaje: 19
Membru din: 13 Iun 2005 16:38

Mesaj de milanocito » 15 Iun 2005 15:25

carprom scrie:
milanocito scrie:salut
eu cred ca a fost asa toti au scris din plictieala

nu am optinut nici o reteta care as imi intra in cap

intr-adevar sunt pescar nou dar stiu cate ceva
Citoedata ma intreb, de ce unii se chinuie sa explice ceva, iata rezultatul :lol: :lol: :lol:
sunt din ei care parca mi -au dat reteta unei bombe nu a unei mamaligi

si multumesc la toti care mi-au explicat

Avatar utilizator
Dani Hentiu
maniac
Mesaje: 1210
Membru din: 26 Feb 2004 13:04
Localitate: DEVA
Contact:

Mesaj de Dani Hentiu » 15 Iun 2005 15:34

uite fara suparare dar se scrie deja aiurea pe acest topic,ia si citeste toate subiectele de pe forum si vei gasi ceea ce vrei
daca nu iti convine ce gasesti asta este :evil: inseamna ca noi citi suntem aici nu intzelegem ce vrei tu
daca vrei o nada ieftina si sa fi sigur ca este cea mai buna ar fi o solutzi .........sa otravesti apa , sa arunci dinamita in apa sau sa bagi curent electric :evil:
><)))°>-------- Dani

milanocito
new member
Mesaje: 19
Membru din: 13 Iun 2005 16:38

Mesaj de milanocito » 15 Iun 2005 15:36

Daniel Hentiu scrie:uite fara suparare dar se scrie deja aiurea pe acest topic,ia si citeste toate subiectele de pe forum si vei gasi ceea ce vrei
daca nu iti convine ce gasesti asta este :evil: inseamna ca noi citi suntem aici nu intzelegem ce vrei tu
daca vrei o nada ieftina si sa fi sigur ca este cea mai buna ar fi o solutzi .........sa otravesti apa , sa arunci dinamita in apa sau sa bagi curent electric :evil:
eu nu am vrut sa super pe nimin am vrut doar sa vb sa discut si nu sunt suparat

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 15 Iun 2005 15:53

:| postat aiurea

Avatar utilizator
edwyn
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 20 Aug 2003 22:48
Localitate: London
Contact:

Mesaj de edwyn » 15 Iun 2005 21:56

ca sa poti fi ajutat eu zic ca ar trebui sa dai mai multe detalii despre balta .Adica ce regim are e salbatica, e o crescatorie pestele a fost furajat.imi amintesc ca si la noi in BaiaMare acum cativa ani cand era peste in balta de la Arinis a venit cineva cu o momeala la care numai el prindea si de erau 200 de pescari .Sa facut chiar si un interviu la televiziunea locala pe tema acestei momeli minune
toti pescarii am incercat tot felul de combinatii si tot felul de aditivi si esente din toate partile si de toate firmele sa facut tot felul de presupuneri ce ar putea contine adica atractanti stimulatori de apetit si altele.care nu au dat nici un rezultat Pana la urma sa aflat ca este un amestec de resturi de cereale ce ramaneau de la o moara din apropiere si cu care ei furajau balta.Eu zic sa te mai duci pe acolo sa ceri un pic de mamaliga si chiar so gusti (eu am gustat o data asa ceva si dupa aceia am aflat ca continea si rame tocate si nu am patit nimic) :roll:
sa poti sati dai seama ce ar putea contine,ca poate nu e ceva chear atat de deosebit vezi si tu poate e furajata balta si respectiva mamaliga poate contine acel furaj in ea.Trebuie sa existe o legatura undeva prin care sati dai seama ce poate fii.

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 16 Iun 2005 23:44

@milanocito
Nu ti-am scris la plictiseala, ti-am scris pe scurt.
Sfat prietenesc:
Roaga pe cineva sa te lase sa-l ajuti cand face boiliesuri si sa mergi odata cu el pe balta.
@caaron
Pai omu` vrea nada de 1mil/kg normal ca-i recomand Solar, eu am fost f multumit de aceste produse si am iesit mult mai ieftin de 1mil.kg.
Dc stai sa te gandesti bine o sticla de aroma de somon afumat costa 1,6 mil, dar iesi mai bine decat cu alte firme pt ca iti ajunge cam la 100 de oua. Un alt exemplu ar fi atractul SBS. Strawberry jam ce iti ajunge pt 25 de oua (parca) si costa cam 500 mii, in timp ce un atractant Solar, sa zicem extractul de somon (pure salmon extract) iti ajunge pt 50 de oua.
Mentionez ca am scris numai despre produse cu care pescuiesc sau am pescuit, deci nu in necunostinta de cauza.

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 20 Iun 2005 17:10

[quote="RazvanV"]Buza de brosca verde

Cand am citit asta am explodat de ras :lol: . Va dati seama in linistea biroului sa incep sa rad ca un nebun, a trebuit sa inventez o scuza(am primit un e-mail comic dar personal).

Scuze dar nu m-am putut abtine. Daca este vorba de aroma de Green Lipped Mussel, atunci asta cam costa aproape 1 milion dar adaugata peste un malai chior nu cred ca face minuni.[/quote]

La asa titlu - ce inghesuiala de raspunsuri !! :lol: :lol: :lol:
M-a distrat postarea ta - si vreau sa-ti spun ca acum vreo 5 ani am primit niste aroma de GLM de la cineva de afara . La cum mirosea am zis ca imi pun in cap toti crapii si somnii de pe Cernovca . Am bagat la aroma in mamaliga de a luat-o dracu , dadeam si pe rime ( buchet ) , etc . In afara faptului ca am aruncat hainele de anul ala din Delta - nu am avut mari succese . :lol:

Scrie răspuns