Pentru cei profesionisti

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Kulcsar Laszlo
Site editor
Mesaje: 728
Membru din: 03 Mai 2004 17:03
Localitate: Zalau
Contact:

Mesaj de Kulcsar Laszlo » 13 Iun 2005 21:53

Cam asta am vrut si eu sa spun. Cred ca cineva prostea oamenii, si radea de ei. :evil: Nu-i frumos de el.

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 14 Iun 2005 12:38

Vad aici se prinde cel mai bine la Caterinca cu Budinca.
Din pacate nu pot sa dau reteta decat cunoscutilor si numai pe privat.
Imi pare rau...
Salutari din Miami

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 14 Iun 2005 13:40

Buza de brosca verde

Cand am citit asta am explodat de ras :lol: . Va dati seama in linistea biroului sa incep sa rad ca un nebun, a trebuit sa inventez o scuza(am primit un e-mail comic dar personal).

Scuze dar nu m-am putut abtine. Daca este vorba de aroma de Green Lipped Mussel, atunci asta cam costa aproape 1 milion dar adaugata peste un malai chior nu cred ca face minuni.

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

.....

Mesaj de HackBv » 14 Iun 2005 14:02

mah deci in mamaliga obisnuita poti folosi o mie shi unu de atractanti de esente si de aditivi si ori cum nu se va ridica la calitatea unui boiles mamaliga este buna ea in locuri in care nu a vazut pestele boiles si nici nu poti sa momesti tu dar in principiu citeste cat mai mult despre cum se nadeste ce trebuie sa bagi in nada si apucate de pescuit la boiles si la porumb gigant ca se poate sa ai mult mai multe surprize decat la mamaliga

Andrei Tianu
member
Mesaje: 223
Membru din: 16 Mar 2004 15:34
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Andrei Tianu » 14 Iun 2005 14:05

:lol: :lol: :lol: am citit "putza de broasca verde" si am crezut ca face lume misto de noi ... :lol: :lol: :lol:

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 14 Iun 2005 15:02

Andrei Tianu scrie::lol: :lol: :lol: am citit "putza de broasca verde" si am crezut ca face lume misto de noi ... :lol: :lol: :lol:
:!: :shock:

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 14 Iun 2005 15:03

@SF
Da unde ai stat ascuns pana acum???
Salutari din Miami

mirceaef
veteran
Mesaje: 565
Membru din: 20 Dec 2004 10:33
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mirceaef » 14 Iun 2005 15:04

Daniel Costache scrie:@SF
Da unde ai stat ascuns pana acum???

La rapitori ... :lol:

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 15 Iun 2005 02:04

Hai sa-ti zic reteta minune :
:D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D :D
Iti cumperi o masa de rulat boili, un pistol si faci in felul urmator:
Iei 10 oua si pui in ele anumite produse conform dozajului indicat de producator: iti recomand solar pure salmon extract+solar fresh smoked salmon enhancer+fresh smoked salmon flavour (3 flacoan de asa ceva costa cam 3.4mil) +ulei de somon cam 30 ml, si indulcitor (sa zicem 4 linguri de zahar). Amesteci ouale astea cu un amestec de fainuri ( sunt o gramada pe forum, eu am reteta proprie si a functionat bine). Framanti praful (mixul= amestec de fainuri...soia, faina de peste, gris, rr..etc) cu ouale pana cand obtii o pasta ce nu se lipeste pe mana. O bagi in pistolul de facut boili (merge si cu masina de tocat + accesoriul pt carnati) si iti rezulta un carnat. Iei carnatu si-l asezi pe masa de facut boili, iar printr-o miscare de forfecare a celor 2 placi din care este facuta iti vor rezulta niste bile (boiliesuri). Le iei si le fierbi 2 min apoi le folosesti ca nada (se nadeste de regula cu cobra) dar si ca momeala pe o montura cu fir de par. La o astfel de momeala vine de regula crapul cel mare.! :D

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 15 Iun 2005 09:47

Killere , poate te injura omu!
Cel mai bine se duce omu in piata si isi cumpara cele trebuincioase pt boilies, ca mai are pana la Solar. Se poate si cu Solar de la inceput, dar pierde esentialul. Sultan, urmeaza retetele simple si incearca sa cresti pe parcurs

Scrie răspuns