localizarea-cea mai importanta

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 01 Iul 2005 20:15

Normal ca nadirea se face pe distante egale cu 20m sau 25 m :-) .
Panait Cezar ,nu te supara pe mine dar ala este un film :wink: ,regizori,multa nada initiala,populatie multa de crap si cate or' mai fi :roll:
Pe vant prefer sa nadesc in T,rationamentul meu este ca pestii vin dupa mancare in functie de cum bate vantul,in cazul meu aleg vantul din fata ;atunci cand vine pestele intalneste latura perpendiculara(de momeala)pe baza Teului ;cand bate vantul lateral pestele intalneste in drumul sau latura care formeaza baza Teului (perpendiculara pe mal),cam asta este rationamentul meu :roll:

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 04 Iul 2005 08:38

Nu am pus in aplicare inca toate sfaturile voastre. Am plecat vineri dupaamiaza pe alta balta deoarece acolo unde am avut sa merg accesul cu masina pe o vreme cum s-a anuntzat pentru sambata este practic imposibil si vreo suta de kg de echipament sa le car cu spinarea vreo 500 m nu prea imi permite fizicul. Asa ca m-am dus pe alta balta , m-a pris furtuna si am avut o aventura deosebita cind am inceput sa string tabara si sa bag in masina inca vreo 50 kg apa imbibata in cort , haine , mincare , nada, tot. O adevarata placere de a pescui.
Nu am prins nimic. :-( , dar nu disperam. Continuam sa speram si sa mergen oricind avem posibilitatea.
Speranta moare ultima.

Scrie răspuns