Mix pt undita

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Sigi
member
Mesaje: 233
Membru din: 19 Aug 2004 09:44
Localitate: Timisoara

Mesaj de Sigi » 05 Iul 2005 09:42

Carpkiller, nu fa misto de undita! Incearca senzatia sa ai in carlig un crap de un kil si ceva la un monofilament de 0,10 si ai sa traiesti o experienta unica. Eu am patit asa ceva de vreo trei ori intr-o zi si nu am ratat. E drept ca firul era de calitate, dar drilul a fost ceva de neuitat pentru ca firul foarte subtire amplifica forta cu care se opune pestele. Bineinteles ca in afara de fir si celelalte scule (bat, mulineta) trebuie sa fie de calitate. Intreaba-l pe Dan Secosan care este intr-adevar un as in domeniu daca doresti informatii suplimentare.

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 05 Iul 2005 10:11

Nu face nimeni misto de pescuitul la undita...doar ca nu stiu cati dintre voi pescuiesc la pluta,indiferent cum, pt. a prinde exclusiv crap.

Avatar utilizator
Jonin
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 27 Iun 2005 19:31
Localitate: Pe langa garla
Contact:

Mesaj de Jonin » 05 Iul 2005 20:16

E imposibil sa faci un pescuit exclusiv in Dunare.Poti doar sa iti maresti probabilitatea,dar niciodata nu poti sa fi sigur ce da in carlig.Si oricum emotiile unui peste mare,pe langa iarba,la undita fac toti banii.
Unchiu`lu`Marcu ce va desfata cu arcu`!

Scrie răspuns