Mix pt undita

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

iulianast
junior member
Mesaje: 52
Membru din: 17 Mai 2005 07:26
Localitate: Iasi
Contact:

Mix pt undita

Mesaj de iulianast » 01 Iul 2005 23:13

Pe langa grau/arpacas fiert, pesmet, srot, gris, biscuiti macinati, mancare pentru pasarele, credeti ca pot introduce si putina macare pentru pestii din acvariu ?
Mentionez ca aceasta are un miros de ... imputit si se prezinta sub forma de fulgi care s-ar amesteca perfect in combinatia de mai sus .

Va multumesc.

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 02 Iul 2005 00:10

NU !!!! :evil: este total gresit sa mai introduci ceva in mixul tau DE UNDITA pe care n-am avut rabdare sa-l citesc pana la cap. Mai lasa-ma cu mixul tau de undita ca m-ai disperat cu undita ta. nu vezi ca nu prea au succes topicurile despre undita. Suna ca dracu` MIX PT UNDITA.
DC NU-MI SPUI CA-I HNV SI PROCENTUL DE PROTEINA CUM VREI SA TE SFATUIASCA CINEVA :D :D :evil: :evil: :evil:
CEL MAI BINE ITI IEI UNDITELE CEA DE BAMBUS, CEA DE TRESTIE SI TELESCOPICA, LE MIXEZI SI FACI CEL MAI TARE MIX DE UNDITA !!!!!

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 02 Iul 2005 11:43

lol carpkiller!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
Daniel Costache
veteran
Mesaje: 857
Membru din: 14 Mai 2004 21:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Daniel Costache » 02 Iul 2005 12:55

a-nnebunit lupu' :!: :shock: :lol: :lol: :lol:

Alex calmeaza-te tati ca faci atac de cord :lol:
Salutari din Miami

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 02 Iul 2005 12:58

da' shti cum???????? valeeeuuuuuuu!!! rau de tot!!! shi-a aruncat la gunoi sky pod-ul, bateria de lansete Century FMJ shi a inceput sa dea la crap cu unditza de trestie cu mamaliga HNV!!!
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
tudorgabriel
veteran
Mesaje: 742
Membru din: 28 Dec 2004 20:05
Localitate: Galati

Mesaj de tudorgabriel » 02 Iul 2005 18:11

:shock: :shock: :shock:

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 03 Iul 2005 17:56

salut, pescuitul la finete mie dimpotriva ma apasionaza. Karpi, sa stii ca o parte din fainuri pe care noi le folosim sunt "furate" de la stationar competitional. Cei mai experti asupra finurilor sunt de fapt acesti pescari. Eu de pilda am studiat de la cativa experti din sector si sunt cu mult in fata noastra. Acesti nu numai studiaza fainuri in parte dar studiaza comportamentul faiunurilor o data amestecte impreuna (greutate media, descompunere, atractivitatea etc... Este un sector complicat si forte profesional. Iulianast: da pot sa introduci mancare despre care vorbesti cu resultate foarte bune, sa stii ca poti sa introduci mai multe, cum ar fi nucade cocos, da acest depinde de fantezie si experienta pescarului. Adauga cu incredere. ciao

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 04 Iul 2005 13:46

Mda ! Mai cunosc eu pe unu care anu trecut voia sa dea cu stiuleti intregi :lol:

Fir Intins!!!

Avatar utilizator
RazvanV
veteran
Mesaje: 507
Membru din: 07 Iul 2004 09:33
Localitate: Brasov

Mesaj de RazvanV » 04 Iul 2005 15:26

SF scrie:Mda ! Mai cunosc eu pe unu care anu trecut voia sa dea cu stiuleti intregi :lol:
Ce memoria buna ai :lol:

Avatar utilizator
Jonin
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 27 Iun 2005 19:31
Localitate: Pe langa garla
Contact:

Mesaj de Jonin » 04 Iul 2005 15:27

Nu radeti de unditar.Se fac partide de pescuit mortale la undita si daca dai prin ostroave,nu poti sa dai cu lanseta din cauza ierburilor si a cioatelor,iar atunci singura alternativa este undita.
Am vazut crap de Dunare la 4kg prins cu carlig de 12(pt babusca) si mono de 0.18 cu picior de 0.14.

Acum,depinde si unde pescuiesti si ce pesti se mai gasesc pe acolo.Fii mai explicit.
Unchiu`lu`Marcu ce va desfata cu arcu`!

Scrie răspuns