se poate prinde crap chinezesc

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 26 Iul 2005 17:26

Stiu Niki la ce te referi. Asa e, a fost o vreme cind baltile erau mult mai populate. Dar, si atunci si acum, eu, nu am amestecat pescuitul la crap cu cel la caras.
Daca merg la caras, ma pregatesc cu nada si momeala pt. caras si invers. Niciodata nu ai sa faci un pescuit productiv pescuind in acelasi timp si crap si caras. Cu toate asemanarile dintre cele 2 specii felul de hranire si gusturile difera.

cristinel
member
Mesaje: 134
Membru din: 20 Apr 2005 14:06

Mesaj de cristinel » 27 Iul 2005 00:06

mirceaef scrie:Cristinel, ce dip folosesti la grenadele alea ........ si zi-mi si cate arunci ca nada .... am auzit ca daca nadesti prea mult se strica locul ..... :lol: :lol:
CA AROMA folosesc ce iese dupa iahnie de fasole cu ciolan afumat. scuze daca am fost off topic,dar nu-mi place crapul chinezesc,nu are gust,plin de oase( o singura data am cumparat),si sare in draci de zici ca si cea mai prapadita balta MUSTESTE de "CRAP" .la crevedia,am batut recordul de 36 ore fara nici macar un TAC.

bodyghost
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 02 Sep 2004 22:46
Localitate: bucuresti

Mesaj de bodyghost » 27 Iul 2005 09:23

Eu am prins novac la Darvari frecvent si exemplare de 7-8Kg sistemul
l-am invatat de la tata Nitu care cu nada sa ALARMA prinde frecvent novac. Dadeam cu momitor si pe ac puneam pufulete cu aroma de miere
pe arc alarma amestecata cu apa pana se facea pasta si mai dadeam in zona guguloaie cu prastia. Chiar acum o saptamana m-am intalnit cu un prieten care a fost pe Darvari si a prins asa 3 novaci si un ten pe stilul asta. Nea Victor trebuie sa-l stie pe Cosmin un baiat inalt si cred ca stie si de capturi.
Radu Badica

Scrie răspuns