Help

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

caaron
veteran
Mesaje: 813
Membru din: 20 Mai 2004 17:45

Mesaj de caaron » 01 Sep 2005 01:56

Bravo Patabum!
hack BV, daca tu nu esti convins de utilitatea folosirii unui singur carlig, eu unul nu te pot convinge. Incearca si vei vedea si diferentele...sau nu!
Cata, cu lisina nu te pot ajuta. Sunt doar studii care privesc subiectul asta, asa cum sunt si despre metionina, glicina, prolina, alanina etc. Afara exista produse ( Kevin Clifford spune in Carp! despre un produs numit Finnstim scos de o firma daneza numita Danisco care stimuleaza crapul sa se hraneasca) care folosesc toti acesti aminoacizi. Pana acum se pare ca singurul ingredient nelipsit din aceste produse este betaina. Daca te apuci de studiu in particular , spor la treaba!

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

Mesaj de cata bh » 01 Sep 2005 09:48

patabum-e

incepe sa-mi schimb parerea despre tine si incep sa te citesc dincolo de bre-uri ca fiind un tip super.
acest gen de explicatii imi doresc si acest gen de dialog.

pata,iliuta,musaro,caaroane

folositi propilen glicolul?

no multzam (asase zice la noi) :lol:

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 01 Sep 2005 10:47

doar in aroma, atunci cand o folosesc
Nu face ce nu-ti place!

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 01 Sep 2005 11:18

@catabh: Propilen glicol separat? Ai ceva de diluat cu el? Cata, te anunt ca eu personal folosesc produsele mult mai simple pentru a prinde peste.
De obicei cand folosesc un aroma controlez solvent cu care este diluat dar sincer folosinta de propilen glicol mai bine lasal la firme specializate in asa ceva, si studiaza ceva mai important cum ar fi "fainuri pe care introduci in mix. Numai bine si fir intins.

constantin
new member
Mesaje: 12
Membru din: 20 Iun 2005 10:01
Localitate: Ploiesti

Mesaj de constantin » 02 Sep 2005 09:19

Credeti ca montura mea cu doua ace nu este buna ptr. pescutul crapului?
Daca stau bine si ma gindesc nu am prins nici o dat doi crapi de odata dar dupa parerea mea am doua sanse...
Ce credetii???
Am fost pa la magazine, si m-am uitat pe mai multe pagini de net dar nu am gasit nici una care specifica nr.de ace.Monturile de pe www.crap.ro intradevar au un singur ac.....
Puteti sa ma lamuriti si pe mine ?
Costin

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Mesaj de Albert » 02 Sep 2005 09:25

pai cand se vorbeste de montura de crap,e de la sine inteles ca e doar cu un singur carlig :D ..si nu vorba de sanse, e vorba de ce se intampla daca prinzi un peste..carligul liber te poate costa captura.Tot din motivul asta, daca mai dai o geana pe aici, vei vedea monturi cu plumb pierdut si chestii d-astea :-)

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 02 Sep 2005 09:28

Uite un argument(mai sunt si altele).
Atunci cand in unul din carlige ai un crap , in drill fiind , cel de-al doilea(liber) va putea sa agate orice altceva in drumul lui spre mal si sa-ti strice bucuria sau la fel de bine poate sa raneasca grav pestele.In caz ca-ti pasa.

Montura cu 2 ace poate fi recomandabila atunci cand cauti peste mai mic(caras,platica,babusca,etc).Eu am prins la asa ceva si 2 deodata.Platici la Sarulesti.

cata bh
junior member
Mesaje: 95
Membru din: 28 Aug 2005 12:15
Localitate: Oradea
Contact:

R R

Mesaj de cata bh » 05 Sep 2005 10:14

Adriano,

Cum as putea cumpara 1 cutie de RR de 1kg de la voi?
Tot 17eur costa?
Comercialzeaza cineva la Oradea produsele Big xxx?

Cata bh

HackBv
member
Mesaje: 278
Membru din: 07 Sep 2004 12:31

.....

Mesaj de HackBv » 05 Sep 2005 17:05

chestia cu 2 carlige este adevarata nu contest deci eu pescuiesc cu un singur carlig dar in primele zile cand nu shtiu ce se intampla in acea balta am o montura pt peste mai mic la care intra si ciortanica la care am 2 carlige in fine nu mai explic ca nu are rost daca vrea careva poze cu monturi de crap sa imi trimita un mesaj si va trimit o arhiva pe mail

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 05 Sep 2005 20:38

Ciao cata, poti sa suni al un numer de telefon pe care gasesti pe oferte care bagam din cand in cand pe forum, si o sa te trimitem ce ti strebuie fara probleme prin colet. Numai bine

Scrie răspuns