intrebare

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 17 Noi 2005 02:58

Cum a zis valy pot sa dai un mail privat la Pavlovic, cu siguranta o sa te sfatuiesti cu un cunoscator si o sa fie disponibil. numai bine

Avatar utilizator
Cristian Stancu
member
Mesaje: 201
Membru din: 30 Sep 2005 12:32
Localitate: Bucuresti/Romania

Mesaj de Cristian Stancu » 17 Noi 2005 11:37

@alynlu :

Eu te sfatuiesc sa stai pe capul prietenilor care au deja ceva scule, mergi pe balta si ai sa vezi diferenta, vezi cu ce actiune te impaci....parabolica, de varf...si dupa ce te decizi, te sfatuiesc sa-ti cumperi ceva de calitate. Daca o sa-ti cumperi bete asa...numai sa ai 3.60 o sa te plictisesti dupa 2 partide de pescuit, stii cum e ...dai un ban da' face.

Fire intinse iti urez de pe acum.

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 17 Noi 2005 13:01

Da sunt de acord ca calitate se plateste, dar daca denso este la inceput exista anumite lantete care sunt bune in raport calitate pret cu care poate sa pescuiesti ani de zile fara sa le schimbi neaparat. Lantete cu un pret de 100/120 de euro (sunt modele fox, nash, shimano, etc...) sunt la ziua de astas la un nivel de calitate care ne permite de a acoperi diferite exigentele de pescuit. De pilda cu o lanteta holigans de la nash sau warrior de la fox se poate arunca foarte departe, sa ai control asupra drilului fara sa dam o carca de bani. un lucru care nu sfatuiesc este sa cumparati chineserie, care cu siguranta o sa le schimbati la prima ocazie si care oricum prestati nu sunt eficiente. Sfatul de a testa cateva lantete inainte de la prieteni este un sfat bun, daca exista posibilitate aceasta mai bine pentru ca si 100 de euro contaza. Pentru siguranta oricum vorbeste cu vlad. numai bine

serghei usaciov
junior member
Mesaje: 77
Membru din: 16 Ian 2005 07:18
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de serghei usaciov » 09 Dec 2005 19:42

Inainte sa cumpari un set de lansete ,trebuie sa incerci una din ele!
Insist inca odata,incearca!Am 1,82 si 75kg si 32 ani(daca conteaza)
am incercat multe si unele de 3,60 mi a oferit mai mare satisfactie(distanta,control)de cat 3,90 la moda actuala.
Nu ti alege batzu dupa prieteni sau reviste de moda!

serghei usaciov
junior member
Mesaje: 77
Membru din: 16 Ian 2005 07:18
Localitate: satu mare
Contact:

Mesaj de serghei usaciov » 09 Dec 2005 20:02

o lanseta de crap (adevarata )
nu ti permite sa faci gresali .
in
cearca XTR tribal shimano 3,90 sau gladiator Fox ,
nu cumpara ,pana stii ca stapanestri

Avatar utilizator
Pop Florin
veteran
Mesaje: 541
Membru din: 01 Aug 2005 20:21
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Pop Florin » 09 Dec 2005 23:16

Serghei draga , ma baiatule , stii tu foarte bine ca areti bine cu Fox Matrix in manuta , asa ca .... :wink: , cat despre Banax eu spun sa le lasi deoparte si sa incerci cel putin BBR LC :D :D :D
Salutare , daca vrei hai Duminica la o stiuca ca Aprilie e inca departe :D :D :D :D :D

Avatar utilizator
Pop Florin
veteran
Mesaje: 541
Membru din: 01 Aug 2005 20:21
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Pop Florin » 09 Dec 2005 23:22

Alynu tot ceea ce conteaza pt. bete la inceput , dupa parerea mea este sa nu iti achizitionezi nists bete naspa , mai bine pune si tu deoparte niste bani si ia - ti ceva macar din clasa de mijloc , cat despre firma , lungime si actiunea betelor , aici doar tu poti sa te ajuti .
Daca poti inainte de a cumpara un bat fa cu el cel putin cateva lansari , parerea mea :wink: :wink: :wink:
Mult fir intins :D :D :D

Avatar utilizator
Pop Florin
veteran
Mesaje: 541
Membru din: 01 Aug 2005 20:21
Localitate: Satu Mare

Mesaj de Pop Florin » 09 Dec 2005 23:24

SCUZE :oops: :oops: :oops: AM MANCAT UN " L " DE LA NUMELE TAU :oops: :oops: :oops:

Scrie răspuns