forfac

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 13 Iun 2006 22:23

Nea Victor....ai uitat cand dadeai la bomba.....in copilarie? :roll: :lol:
acum serios.....cum dracu ar fi sa dai la bomba cu bete de 3,9 si rod- pod..echipat cu senzori.....? :lol: :lol: :lol:
cu toate astea....pe MULTE dintre baltile scumpe noastre patrii..."merge" NUMAI la bomba :evil:
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 13 Iun 2006 23:40

eu unul refuz sa cred ca sunt balti pe care merge "numai" la bomba. pescuiesc destul de des pe o balta foarte mica populata cu mult ciortan intre 1 si 3 kg, si de cele mai multe ori monturile cu plumb nu dau acelasi randament ca cele cu momitor. dar si la montura cu momitor carligul cu momeala este evitat destul de des, imediat dupa lanseu pot vedea vibratii ale firului, semn ca pestii dau navala pe momitor, o tzin asha cateva minute, apoi vibratiile inceteaza. asha ca scurtez lungimea forfacului, iar carligul cu momeala il ingrop in method mixul folosit pe momitor. pentru partidele de o zi pe care la fac pe balta respectiva, aceasta montura este cea mai prinzatoare, si cred ca si acolo unde merge "numai" la bomba o asemenea montura cu un momitor de genul celor de la korda sau fox si un method mix bun poate da rezultate mult mai bune decat bomba, [c]ariciul sau cum i-o mai fi zicand.
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

Avatar utilizator
horiacrap
member
Mesaje: 281
Membru din: 20 Ian 2005 16:41
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap » 15 Iun 2006 01:03

De BOMBA se leaga 2 fire metalice cu camasa de PVC si la celelalte capete o baterie :shock: :D
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 15 Iun 2006 01:09

total eronat Horia.... :lol: :lol: :lol:
cel mai bine sa-l invitam pe ben laden...sa ne zica el cum este cu bomba :lol: :lol: :lol:
scuze Killere!
zquzzit...sa nu mi-o iei in nume de rau.....exemplu: pe Branesti 4 (bucurestenii stiu ;-) ) aproape NUMAI la bomba se prinde 8)
personal ( sa ma crezi sa nu...) nu mai folosesc bomba de peste 5 ani.
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 15 Iun 2006 03:54

bomba cu plumb pierdut :D :D :D :D :D

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 15 Iun 2006 04:16

Asta cu merge numai la bomba este aiurea, acelas rezultat il aveam si cu un arc mare incarcat la greu cu mamaliga si doua carlige (unul jos unul ceva mai sus).
Printr-o intamplare foarte nefericita am ajuns sambata pe un gunoi de balta unde lumea dadea normal si la ....BOMBA.
Fiind invatat in ultimii ani numai cu "lumea buna" C&R mi s-a parut un CIRC general: muzica manelista NOAPTEA, dimineata la pranz si seara, scandal cu paznicul, faza lunga noaptea pe apa, ciortanei cat bricheta pe gratar, ciarta pe loc si o gramada de curiosi.
Acum poate o sa se supere unii pe mine, dar astia care dau la bomba PESCUIESC DE FOAME 90% din ei, si asta nu o zic la misto sa nu cumva sa scape sa fim a dracu` de treaba siguri ca nu scapa. De parca si prinzi crap la bomba, nu zic....poate prinzi unde este mult, dar pana sa prinzi CRAP prinzi caras, platica, ciortanel.

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 15 Iun 2006 05:43

Killere m-am kkt pe mine de ras cu "bomba cu plb pierdut" :lol: :lol: :lol: :lol:

misto tare balta aia de care zici :lol: :lol: :lol: ceva foarte asemanator am vazut pe fundeni la "americanu"...daca chiar nu este balta "ta" :lol:
anul trecut pe branesti 3 dadeam la porumb....si prindeam :roll: ....
si "lumea" dadea la bomba ...si prindeau ciortani si carasi 8)
si eu in 14 ore...am prins fix un ciortan la 1,5 kg.
cred ca a confundat porumbul cu bomba :lol: :lol: :lol:
a doua oara m-am smekerit....am dat in gura stavilarului la un bat de 6 m si la cocolos.....alta treaba.... ;-)
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

DANEZU
member
Mesaje: 224
Membru din: 14 Iun 2006 18:21
Localitate: BUCURESTI

fara suparare

Mesaj de DANEZU » 15 Iun 2006 18:07

am auzit pe cineva ca : PESCUITUL CU MAMALIGA LA CRAP = ARUNCAREA CU C..T IN VENTILATOR!!! si la bomba cam asta se intampla.
DUMNEZEU ESTE PESCAR !!!
www.clubul-pescarilor.ro

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 15 Iun 2006 18:46

oare este cineva ca NU a pescuit vreodata la bomba???? :roll:
mirama-si :shock:
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 15 Iun 2006 18:48

Danezule...poti ca arunci cu kkt in ventilator....dar sa Nu stai in fata lui :lol: :lol: :lol:
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Scrie răspuns