forfac

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
horiacrap
member
Mesaje: 281
Membru din: 20 Ian 2005 16:41
Localitate: Baia Mare / UK
Contact:

Mesaj de horiacrap » 15 Iun 2006 21:39

Arunci din spate si-l indrepti spre cei ce pescuiesc la bomba :lol:

La crap nu am pescuit niciodata cu bomba, doar pe rau de cateva ori fara un rezultat mai grozav fata de montura normala cu 2 carlige. Am scos-o din uz de cativa ani.
WWW.HORCARP.RO | FIR INTINS !!!

TOMA BV
member
Mesaje: 110
Membru din: 25 Mar 2006 18:56
Localitate: brasov
Contact:

Mesaj de TOMA BV » 16 Iun 2006 18:19

sunt de acord cu voi in ceia ce priveste pescuitul la bomba intradevar este ceva urat si pe deasupra mai si te murdaresti ca dracu dar ce ne facem cand mergem pe balta toti in jurul tau pescuiesc la bomba pestele mananca numai la bomba iar cei ce pescuiesc la bile stau si se uita cum ceilalti cu niste scule de maxim 100 ron toate trei prind crap iar noi cu o investitie destul de consistenta in bile si scule nu avev altceva de facut decat sa spunem lasa ca data viitoare imi intra si mie ca poate se va invata pestele sa manance swi la altceva o spun din propria experienta (intradevar mai mica in ale pescuitului) anul asta am 7 iesiri pe balta si 0 crapi pe cand cei cu bomba se lauda cu ceva capturi si rad de betele mele si de bile. Daca am suparat imi cer scuze poate fi si din cauza lipsei de experienta

TOMA BV
member
Mesaje: 110
Membru din: 25 Mar 2006 18:56
Localitate: brasov
Contact:

Mesaj de TOMA BV » 16 Iun 2006 18:22

maine merg la vadul rosu si o sa dau la bile sa vedem ce rezultae o sa am daca nici data asta nu merge emigrez in CONGO

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 25 Iun 2006 22:00

ce naiba e aia bomba :oops: parca e forum de pirotehnisti :-)

Avatar utilizator
negru_co
junior member
Mesaje: 56
Membru din: 06 Iun 2006 13:35
Localitate: Deva

Mesaj de negru_co » 26 Iun 2006 07:49

crapkiller, sa intzeleg ca te interesa subiectul numai asa " de amorul artei" ?....... ;-)

Avatar utilizator
negru_co
junior member
Mesaje: 56
Membru din: 06 Iun 2006 13:35
Localitate: Deva

Mesaj de negru_co » 26 Iun 2006 07:57

sunt deacord cu Cristi-Mosharu cum ca multa lume a pescuit la bomba,arici sau spirala ( cum ii zice la noi in zona ) si o sa se mai pescuiasca atat timp cat pentru 80% din pescari visul cel mai fain e o remorca de ciortani si alte fatze.....ce "bile"....ce "prinde si elibereaza"....sa prinda ei cacalau, sa aiba ce se lauda la o berica cat sunt de meseriasi
P.S.: poate am sarit calul cu procentul de 80%, desi nu prea cred.....

Avatar utilizator
totis
junior member
Mesaje: 75
Membru din: 17 Mai 2005 13:55
Localitate: giurgiu
Contact:

Mesaj de totis » 27 Iun 2006 07:27

@toma bv
problema este ca undeva gresesti...nu-ti pot spune unde pt ca nu cunosc detalii, dar niciodata un arc incarcat cu mamaliga nu poate fi mai atragator pt crap, decit un pat de bile bune, sau daca pe balta respectiva nu merg paturile, 3-4 bile pe fir solubil. ia ''la puricat'' fiecare detaliu(calitate nada, cantitate nada, mod nadire, fir pt rig, cirlig, s.a.m.d.) si o sa vezi cum se string ''pescarii'' respectivi pe linga tine.
p.s. discutia este valabila ptr crap, nu ciortan...
Octavian Urdea
ASOCIATIA PESCARII GIURGIUVENI

Scrie răspuns