D-Rig

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

D-Rig

Mesaj de carprom » 31 Ian 2004 22:46

D-Rig este una din cele mai preferate monturi in ziua de azi a pescuitului modern de Crap. Astazi am avut din nou chef si placere de a lega o astfel de montura si m-am gindit sa fac si niste poze ptr. a vedea cu totii cit e de simplu de facut. Fiindca eu folosesc mai nou doar forvachuri Rigidity Stiff(adica ceva rigid cum ar fi Amnesia sau un nailon de 0,40-0,50) am legat acele monturi cu Amnesia si nailon Ghost 0,40.

In fisierul cu D-Rig puteti vedea montura de la pasul 1 pina la capat cu amanunte sub fiecare poza. http://de.f1.pg.photos.yahoo.com/ph/carprom/my_photos

Big Carps
carprom :wink:

dan volcescu
junior member
Mesaje: 44
Membru din: 02 Feb 2004 14:50
Localitate: iasi

Mesaj de dan volcescu » 02 Feb 2004 17:30

bune pozele nu faci toate monturile de crap cu textil ??? eu cred ca e mai bun intr-o montura textilul si monofilamentul ala alb era cam gross parerea mea sau l-ai facut asa sa vedem si noi o montura cu un oarecare renume???? glumeam :lol: is pline revistele de la noi de monturi pt. crap nu???
indiferent de cine esti,unde esti si de ce faci TREBUIE SA FII SI SA RAMAI OM

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 03 Feb 2004 18:07

Am pescuit pana acuma cu fir textil, dar din cite am citit si vorbit cu pescari care merg in Franta si toti pescuiesc aceasta montura si sa fie foarte buna. Eu am legato cu monofil de 0,40 altii folosesc chiar si de 0,60. Am sa o pescuiesc anul acesta intensiv si sunt curios.

Big Carps
carprom :wink:

Scrie răspuns