nadirea cu racheta...

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
Cristi-Mosharu
member
Mesaje: 136
Membru din: 29 Apr 2006 10:53
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de Cristi-Mosharu » 14 Sep 2006 19:01

PCDAN..salut :D
Eat...
Spleep...
Fuck...:-)
Go fishing!!!

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 14 Sep 2006 19:52

vi sa intamplat vreodata sa auziti ca sara crapii prin zona momita??
oare ce inseamna asta?? galagie=pericol? sau poate alceva?? sau poate inseamna: aici e loc de papa!!
eu sant de parere sau mai bine zis convins,ca nadirea cu racheta nu sperie pestii pe o durata lunga!
ptr. o partida de 12-14h este cel mai indicat sa momesti cu saci sau fir solubil si cu paricule(porumb,canepa,alune etc.) asta atrage albiturile! si unde este valva mere sub apa (produsa de albituri) vine si crapul daca este!
daca frecventezi locul de mai multe ori(ex:3-4 ori pe luna)atunci poti momi linistit si cu racheta! pesti se invata cu timpul ca acolo este tot timpul momeala si o sa-ti viziteze locul regulat!!
cam asa pot spune eu din experientele mele, care binenteles nu sant facute pe balti din Ro.!! dar nu cred ca crapii Romanesti au 2 perechi de co..e!!
pe de alta parte, incear5ca si te vei convinge :mrgreen:
numai bine

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 14 Sep 2006 22:04

Ceau Cristi !

MarcelZgirdea
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 26 Iul 2005 09:53
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de MarcelZgirdea » 04 Oct 2006 12:06

Nu datorita faptului ca producem, dar convingerea mea este ca cea mai eficienta nadire este cea cu navomodelul si daca este si nadire progresiva este de departe cel mai bun sistem.
Cu stima
Marcel Zgirdea

Http://navomodele.cyber-ro.ro

Avatar utilizator
XquiZZiT
senior member
Mesaje: 419
Membru din: 09 Mai 2005 10:31
Localitate: Brasov/Turku (Fin)
Contact:

Mesaj de XquiZZiT » 04 Oct 2006 14:41

Domnule Marcel, cred ca lume a inteles mesajul, nu este necesar sa intoxicati chiar toate topicurile cu acelasi post pe care l-ati pus si in topicul dedicat navomodelelor. Pentru cei care citesc forumul este frustrant sa vezi o gramada de posturi noi, si sa constati ca defapt este unul si acelasi. Va multumesc.
Alex Carlan
Fire-ntinse precum corzile de la chitara!!

MarcelZgirdea
junior member
Mesaje: 31
Membru din: 26 Iul 2005 09:53
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de MarcelZgirdea » 04 Oct 2006 15:01

Domnule Alex , iertare pentru intruziunea in mai multe forumuri. Dumneavoastra ati inteles mesajul si ma bucur. Scopul nostru este ca tot mai multa lume sa inteleaga acest mesaj. Si daca observati incercam sa fim cel putin in jurul subiectului. Chiar nu ne propunem sa "poluam " ci sa informam cat mai multi pescari, sa primim reactii la o mica-mare revolutie pe care o preconizam. Inca odata iertare daca ne gasiti in mai multe locuri dar sper ca aceste postari sa fie benefice si pentru dumneavoastra si pentru noi .
Cu stima
Marcel Zgirdea

Http://navomodele.cyber-ro.ro

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 08 Oct 2006 11:04

Intr-adevar vaporashul poate fi osolutzie dar pentru multa lume pretzurile sunt prohibitive. 400E inseamna 7 week-end-uri pe Darvari, asha ca daca nu eshti vreun afacerist prosper mai repede foloseshti catapulta(Nash bait sling-25RON) sau racheta, cu mentziunea ca racheta cand intra in apa trimite o unda de shoc pana in toate coltzurile lacului. In primele mele partide de 12-24h abia prindeam 1-2 peshti pe suprafatza nadita cu racheta, in schimb la 40-50m de patul de nada cu o mica punga solubila pe montura prindeam foarte bine.
Carpfishing... A way of life!

Scrie răspuns