propunere

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
vytalie
new member
Mesaje: 8
Membru din: 19 Sep 2006 08:14
Localitate: Chisinau

propunere

Mesaj de vytalie » 23 Sep 2006 09:59

vreau sa va propun sa incercati ca atractant tinctura de odolean ce se vinde in farmacii sau altii ii spun valeriana, eu o folosesc si cred ca e mai buna ca alti atractanti ce credeti? a folosit sau folloseste cineva acest extract de planta.

hai concediu!!!
fir intins.
zbit'n cotlon

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

,

Mesaj de ticu » 24 Sep 2006 16:36

:idea: :mrgreen:

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 24 Sep 2006 17:01

Tinctura obtinuta din radacina de odolean (valeriana) si Valeriana officinalis.

Continut: 50 ml

Administrare:
Intern, pana la disparitia simptomelor: - 10 picaturi x 3/zi - in migrene, urticarie, hipertiroidie, cardiopatie; - cate 15-20 picaturi x 3/zi - in cazul celorlalte afectiuni.

Indicatii:
Stare de voma, migrene, in special in cele de etiologie etilica, urticarie - mai ales in formele cu prurit intens greu de tolerat, dismenoreea asociata cu simptome vegetative de tipul: nervozitate, palpitatii, insomnii, senzatie de nod in gat, crize de plans - administrarea facandu-se pe perioada menstrei, hipertiroidie - ca tratament simptomatic pentru corectarea tulburarilor neurovegetative, patologia nevrotica, mai ales in sindroamele reactive, cardiopatie ischemica, extrasistole, hipertensiune arteriala (mai ales in timpul puseelor de hipertensiune).

Actiune: inhibitor al secretiilor gastrice, antispastic, antiemetic, sedativ, inhibitor neuromuscular, antihipertensiv.

NOTA: Produsele prezentate pe site se pot administra fara prescriptie medicala. Va rugam sa cititi cu atentie informatiile prezentate pe ambalaj sau in prospectele acestora inainte de folosire

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

..................

Mesaj de ticu » 24 Sep 2006 17:10

esti tare POPICA

Avatar utilizator
Jonin
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 27 Iun 2005 19:31
Localitate: Pe langa garla
Contact:

Mesaj de Jonin » 29 Sep 2006 07:54

Ai prins vreun peste cu asa ceva?
Unchiu`lu`Marcu ce va desfata cu arcu`!

Avatar utilizator
Jonin
junior member
Mesaje: 34
Membru din: 27 Iun 2005 19:31
Localitate: Pe langa garla
Contact:

Mesaj de Jonin » 29 Sep 2006 07:54

Ai prins vreun peste cu asa ceva?
Unchiu`lu`Marcu ce va desfata cu arcu`!

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 29 Sep 2006 09:05

Dan Pop-Coman scrie:Tinctura obtinuta din radacina de odolean (valeriana) si Valeriana officinalis.

Continut: 50 ml

Administrare:
Intern, pana la disparitia simptomelor: - 10 picaturi x 3/zi - in migrene, urticarie, hipertiroidie, cardiopatie; - cate 15-20 picaturi x 3/zi - in cazul celorlalte afectiuni.

Indicatii:
Stare de voma, migrene, in special in cele de etiologie etilica, urticarie - mai ales in formele cu prurit intens greu de tolerat, dismenoreea asociata cu simptome vegetative de tipul: nervozitate, palpitatii, insomnii, senzatie de nod in gat, crize de plans - administrarea facandu-se pe perioada menstrei, hipertiroidie - ca tratament simptomatic pentru corectarea tulburarilor neurovegetative, patologia nevrotica, mai ales in sindroamele reactive, cardiopatie ischemica, extrasistole, hipertensiune arteriala (mai ales in timpul puseelor de hipertensiune).

Actiune: inhibitor al secretiilor gastrice, antispastic, antiemetic, sedativ, inhibitor neuromuscular, antihipertensiv.

NOTA: Produsele prezentate pe site se pot administra fara prescriptie medicala. Va rugam sa cititi cu atentie informatiile prezentate pe ambalaj sau in prospectele acestora inainte de folosire

:lol: :lol: :lol: :lol: :mrgreen:
Powered by two rods

jenel
senior member
Mesaje: 437
Membru din: 21 Feb 2006 21:05
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de jenel » 02 Oct 2006 07:34

am lut si eu cu gusti o sticluta mai demult nu am prins nimic cu ea si pute ca dracu am aruncat-o si mam mutat inapoi la aromix betina chesti din astea 8)

vytalie
new member
Mesaje: 8
Membru din: 19 Sep 2006 08:14
Localitate: Chisinau

Mesaj de vytalie » 05 Oct 2006 09:00

eu cind eram mic am prin multi crapi la asa ceva pentrca alceva nu se putea de cumprat la noi, acum cind poti cumpara mai orice pot sa spun ca e mai eficienta ca uleiul de cinepa sau terandafir.
e adevarat ca pute tare dar daca o folossti in cantitati normele e ok, pescarii fac orice pentru a prinde peste.
zbit'n cotlon

Scrie răspuns