Arc naditor

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
troutpwi
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2004 06:54
Localitate: Dambovita

Arc naditor

Mesaj de troutpwi » 10 Oct 2006 08:38

Salut,
Vreau sa incerc o montura cu arc naditor si as dori sa stiu ce reteta ar trebui sa folosesc ca nada sa stea cat mai bine pe arc, sa nu cada la contactul cu apa la aruncare, ce imi recomandati?
Multam
Fir Intins!

Avatar utilizator
George41
new member
Mesaje: 17
Membru din: 22 Sep 2006 18:36
Localitate: PE BALTA...MAI MEREU

Mesaj de George41 » 10 Oct 2006 10:26

:roll: 8) :idea: tu cam ce crezi ca ar merge???
Ala din avatar..sunt eu :-)

troutpwi
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2004 06:54
Localitate: Dambovita

Arc naditor

Mesaj de troutpwi » 10 Oct 2006 14:23

In afara de mamaliga, m-ar interesa ce amestec ar rezista cel mai bine la lansari, ceva care sa contina boabe de porumb si canepa.....mai specific de atat nu pot sa fiu...oricum intrebarea se adreseaza celor ce folosesc in mod frecvent asa ceva
Fir Intins!

Avatar utilizator
George41
new member
Mesaje: 17
Membru din: 22 Sep 2006 18:36
Localitate: PE BALTA...MAI MEREU

.

Mesaj de George41 » 10 Oct 2006 17:54

sunt o gramada de..profimix-uri..si de fainuri care ori le faci cum sunt din ambalaj..ori le amesteci cu mamaliga...si poti linistit sa incorporezi SI boabe de porumb..sau ce mai vrei tu.... ;-)


sau..cel mai bine uita-te la "cautare" si vezi ce gasesti pe acolo... ;-)
Ala din avatar..sunt eu :-)

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 10 Oct 2006 20:39

Cumpara-ti o galeata de mix, daca nu ti-l faci sg. si nu ai altceva de facut decat sa bati intr-un castron 2-3 oua , pui peste mix si amesteci pana se formeaza o coca de consistenta plastelinei.In coca poti sa bagi boabe de porumb si sem. de canepa.

dinu profesoru
senior member
Mesaje: 320
Membru din: 08 Oct 2006 21:32
Localitate: Oradea

Mesaj de dinu profesoru » 10 Oct 2006 21:03

si mai simplu faci mamaliga din 70%malai si 30% faina alba pe care le amesteci inainte de fierbere,apoi pe malul apei o amesteci cu ce vrei tu(porumb,cinepa,mixuri)si separat pentru a-i spori consistenta poti avea unul din liantii care se gasesc in mai toate magazinele si pe care il adaugi in functie de consistenta pe care vrei sa o obtii.

Scrie răspuns