Daca combini bilele ce rezultate ai?

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 20 Feb 2007 20:34

Cred ca cea mai buna strategie este aia in care ai incredere.Totusi,cred ca nu e bine sa arunci bile peste porumb...mai bine in fata lui. Cred ca folosirea a doua feluri de bile se impune in partidele lungi,atunci cand prinzi,prinzi,prinzi si deodata....pauza ;atunci schimbi ceva ...lansetele,rod-podul,balta... :cry: :lol: poate chiar bilele.

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 20 Feb 2007 20:39

Eu cred ca pe o balta pe care se pescue exclusiv la porumb,se va prinde din prima zi foarte bine la boilies,daca este crap in balta si nada e data cum trebue.Pe astfel de balti se poate face spectacol pescuind si nadind bine cu boilies.

Doru Ionica
member
Mesaje: 214
Membru din: 17 Mar 2005 04:03
Localitate: CRAIOVA

Mesaj de Doru Ionica » 20 Feb 2007 20:58

Daniel. Exact asta este si parerea mea,dar...am intalnit si contrariul.Adica bilele in orice cantitate,calitate...au prins,dar nu asa bine ca porumbul.

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 20 Feb 2007 21:11

doruletz scrie:
ioanb scrie:Ar trebui sa te astepti la asta . Sunt putini onesti in raspunsuri . Cred ca va trebui sa te bazezi pe propria ta experienta in proportie de 80-90% .
:lol: :D :lol: :evil: nu este nimeni onest aici din punctul asta de vedere.....
nu o sa iti spuna nimeni niciodata totul.....fiecare dintre cei care raspund lasa INTENTIONAT cate ceva in afara...nu se stie cand vei ajunge sa-i concurezi sau sa concurezi cu ei si rezerva e binevenita atunci...
L-am observat pe Adi de la inceput si cred ca cu adevarat vrea sa invete cate ceva din fiecare postare! :lol: :lol:
Eu totusi il sfatuiesc sa analizeze fiecare dialog si pe cat posibil sa extraga tot ce ii este util,si sa incerce pe cat posibil sa le puna in practica :shock: :shock: :shock: :shock: :shock:
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 21 Feb 2007 00:30

Dan Pop-Coman scrie:Eu cred ca pe o balta pe care se pescue exclusiv la porumb,se va prinde din prima zi foarte bine la boilies,daca este crap in balta si nada e data cum trebue.Pe astfel de balti se poate face spectacol pescuind si nadind bine cu boilies.
Mi-ai luat vorba din gura , mi sa intamplat acest lucru si nu pot decat sa fiu de acord ( parerea mea ;-) ).
Powered by two rods

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 21 Feb 2007 00:35

Doru Ionica scrie:Daniel. Exact asta este si parerea mea,dar...am intalnit si contrariul.Adica bilele in orice cantitate,calitate...au prins,dar nu asa bine ca porumbul.

Dar a '' prins '' la fel de mari ca si bilele ? ( porumbul , adica ).

Bineinteles ca te astepti ca la porumb sa faci o ciortaniada pe cinste , depinde cat de dispus esti sa astepti si ce vrei sa prinzi . Nu zic ca nu poti prinde crap mare la porumb , dar dupa primii doi la 500-1000 g care te trezesc dimineata pe la ora 04.00 pe o ploaie crunta , nu stiu .......
Powered by two rods

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 21 Feb 2007 00:46

Mersi Daiwa de apreciere si sa sti ca desii nu am decat un sezon experienta,sezonul pentu anul in curs vreau sa ma gaseasca cat mai informat chiar daca sunt fara experienta vreau sa pun in practica cam tot ce se poate chiar daca va parea ciudat in viziunea pescarilor sau in ochii crapului.Prefer sa fac lucruri ciudate decat sa nu stiu sa fac nimic(noi romanii zicem ''nu sti de unde sare iepurele''asa ca fa ceva).La toate topicurile din urma o sa revin in vara cu amanunte de data asta din experienta proprie.Multumesc baietilor de pe forum inca o data pentru raspunsuri.Ca sfat pentru toti NU VA MAI CERTATI pe forum.Sportul e menit sa creeze competitie nu ceruri.Pacat ca facem acest sport pe banii nostrii,ma refer la concursuri.Nu cunosc deocamdata alt sport in care competitorul sa-si plateasca echipamentul si mai grav ''taxa de participare''prin asta cred eu se elimina valorile si se face loc celor plini cu bani.O sa gasim pe standuri scris REZERVAT CELOR CU BANI AMARASTENE.Subiectu o sa fie topic nou ce-l deschid in viitorul apropiat
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 21 Feb 2007 01:00

adi.oprea scrie:Mersi Daiwa de apreciere si sa sti ca desii nu am decat un sezon experienta,sezonul pentu anul in curs vreau sa ma gaseasca cat mai informat chiar daca sunt fara experienta vreau sa pun in practica cam tot ce se poate chiar daca va parea ciudat in viziunea pescarilor sau in ochii crapului.Prefer sa fac lucruri ciudate decat sa nu stiu sa fac nimic(noi romanii zicem ''nu sti de unde sare iepurele''asa ca fa ceva).La toate topicurile din urma o sa revin in vara cu amanunte de data asta din experienta proprie.Multumesc baietilor de pe forum inca o data pentru raspunsuri.Ca sfat pentru toti NU VA MAI CERTATI pe forum.Sportul e menit sa creeze competitie nu ceruri.Pacat ca facem acest sport pe banii nostrii,ma refer la concursuri.Nu cunosc deocamdata alt sport in care competitorul sa-si plateasca echipamentul si mai grav ''taxa de participare''prin asta cred eu se elimina valorile si se face loc celor plini cu bani.O sa gasim pe standuri scris REZERVAT CELOR CU BANI AMARASTENE.Subiectu o sa fie topic nou ce-l deschid in viitorul apropiat

Vezi ca s-a mai deschis un topic de acest fel si a iesit urat rau de tot :lol:
Dar din partea mea baga frate pescar ....
Powered by two rods

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 21 Feb 2007 01:32

Gabi libertatea de exprimare nu este marginita in constitutia Romaniei.Iar in topic nu am avut intentia de a jigni pe nimeni (nu-mi sta in caracter).Am vrut sa aduc in fata ideea ca desii pescuitul este un sport ceea ce se intampla in acest sport e departe de ceea ce se intampla intr-un sport cu adevarat.In pescuit oricine are banu in buzunar sa dus si sa inscris in concurs nu? Intrebarea e pana sa ajunga in faza acelui concurs cate altele a mai sustinut si pe cine a eliminat?EX. fotbal baga cineva in UEFA o echipa doar pentru faptul ca este un club bogat?Daca este cineva care se simte ofensat cer scuze anticipat si cer administratorului sa stearga topicul.
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
Vlasin Florin
maniac
Mesaje: 1131
Membru din: 10 Mai 2005 14:29
Localitate: TIMISOARA

Mesaj de Vlasin Florin » 21 Feb 2007 10:50

@adi
ai grija in ce te bagi :mrgreen:

Scrie răspuns