POP UP-ul

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

bala
member
Mesaje: 163
Membru din: 04 Iul 2006 18:59

Mesaj de bala » 20 Feb 2007 00:28

parerea mea este ca pe o apa unde crapul nu are "amintiri" legate despre aceasta prezentare,curiozitatea il va face mai vulnerabil...iar pe o apa unde a avut "experiente" neplacute cu aceasta montura si a vazut de prea multe ori blitzul se poate sa-i trezeasca suspiciuni...si asta indiferent de...claritatea apei...
e doar o parere...

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 20 Feb 2007 08:25

pe o apa limpede, si in timpul zilei, cred ca pestele se hraneste oricum mai timid, indiferent de prezentarea momelii .... daca mai adaugi si o prezentare nenaturala cum este un pop up sau snowman, e normal sa evite baiatu sa puna botu .... iar daca mai vb si de un fund tare de pe care nu se ridica malul in timp ce pestii misuna pe patu de nada, eu zic ca mai bine incerci scufundatoare, si dai ceva nada care face dispersie, niste solubile sau pelete sa iasa oaresce norisori pe acolo .....

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 20 Feb 2007 09:53

toni scrie:pe o apa limpede, si in timpul zilei, cred ca pestele se hraneste oricum mai timid, indiferent de prezentarea momelii .... daca mai adaugi si o prezentare nenaturala cum este un pop up sau snowman, e normal sa evite baiatu sa puna botu .... iar daca mai vb si de un fund tare de pe care nu se ridica malul in timp ce pestii misuna pe patu de nada, eu zic ca mai bine incerci scufundatoare, si dai ceva nada care face dispersie, niste solubile sau pelete sa iasa oaresce norisori pe acolo .....
De acord ;-)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Scrie răspuns