ten

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

mihai florescu
senior member
Mesaje: 484
Membru din: 24 Mai 2004 19:48

Mesaj de mihai florescu » 23 Iun 2007 14:53

radumatica scrie:
robi scrie:trebuie incercat,am dat cu boiles(reteta lui Mussaro)cu porumb si cu alune,
cele mai bune capturi au fost la porumb si alune

Sunt convins ca din acea reteta lipseste "ceva"...foarte esential!!! :lol:
si...cam ce ar fi acel ceva?

CRAP
new member
Mesaje: 9
Membru din: 22 Iun 2007 18:14
Localitate: tg-mures
Contact:

Mesaj de CRAP » 23 Iun 2007 19:07

pai ce sa va spun despre balta,are namol mare.am auzit ca tenului nu ii place in namol mare si poate locul in care a fost momit a fost ales prost.dar nu cred, am avut cateva trasaturi si peste este mult si mare

CRAP
new member
Mesaje: 9
Membru din: 22 Iun 2007 18:14
Localitate: tg-mures
Contact:

Mesaj de CRAP » 23 Iun 2007 19:22

balta e din satul bala jud mures.

Avatar utilizator
Vali Vesa
maniac
Mesaje: 1071
Membru din: 20 Ian 2005 16:02
Localitate: Constanta
Contact:

Mesaj de Vali Vesa » 23 Iun 2007 19:52

CRAP scrie:pai ce sa va spun despre balta,are namol mare.am auzit ca tenului nu ii place in namol mare ...
Cauta un loc cu fundul tare. tenul nu cauta mancarea in namol precum crapul. Nu "suge" namolul sa-l filtreze.
Clubul sportiv Ovidius Constanta
www.ovidius.com.ro

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 23 Iun 2007 22:43

mihai florescu scrie:
radumatica scrie:
robi scrie:trebuie incercat,am dat cu boiles(reteta lui Mussaro)cu porumb si cu alune,
cele mai bune capturi au fost la porumb si alune

Sunt convins ca din acea reteta lipseste "ceva"...foarte esential!!! :lol:
si...cam ce ar fi acel ceva?

In primul rand ar trebui sa te interesezi cam cu ce da Mussaro la concursurile la care participa....
In al doilea rand ar trebui sa vezi de unde se aprovizioneaza ,si cu ce se aprovizioneaza....(fii convins ca nu cu ceea ce comercializeaza el!!!)
In rest este problema de concentratii din tot ceea ce se foloseste pentru realizarea unui boiles de calitate..

In ultimul rand, nu va suparati dar ca peascar de competitie,Mussaro nu-ti va da niciodata reteta "castigatoare"...asta ar insemna sa-si taie craca de sub picioare...
Practica , pe balta se face!!!

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 24 Iun 2007 23:24

Am prins ten si in balti unde fundul era foarte moale.Incearca sa-i cauti daca nu gasesti platouri pe langa palcurile de vegetatie,chiar si daca acestea sunt aproape de mal.Daca balta e salbatica,tenul e mare si putin, sansele ca sa-l prinzi pescuind si nadind numai cu porumb fie el si preparat sunt minime.

Scrie răspuns