A.B.C. PESCARULUI

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

toni
member
Mesaje: 287
Membru din: 28 Feb 2005 17:29

Mesaj de toni » 09 Mar 2007 14:22

si pt bucla, si pt forfac daca dai cu fire moi, si pt namol , sa se afunde mai putin .....

bigzander
new member
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2006 08:21

Mesaj de bigzander » 09 Mar 2007 14:34

Mai cred ca se micsoreaza impulsul monturii iar impactul cu apa va fi mai putin zgomotos

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 12 Mar 2007 13:51

@nick & SF:

O Tempora...

@ Nea' Cutare:

Zice un amic bun ca nu e saua pentru vaca... Intr-o lumea a forward managerilor si a copy/paste-rilor, felicitari, esti tata lor!

Io-s prea tanar sa dau sfaturi si muult prea batran sa le primesc, asa ca nu-ti pot spune decat: daca stii faci, daca nu, taci! Mi-ar fi simplu sa iti cer fisierul original in care ai scris articolul si sa-i comparam amprenta cu al meu, insa nu ar fi decat un consum inutil de energie, de care ma lipsesc. Esential este insa ca, dincolo de lumea asta a combinatiilor de 0 si 1 exista una reala, stimabile, in care, pe vremea cand corabiile erau de lemn si barbatii de fier unul ca tine ar fi putut spune simplu:

Imi cer scuze!

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 12 Mar 2007 20:24

Patabum,nu trebue sa te superi .Ken Townley,scria intrun articol ca cel mai sincer compliment sunt imitatile. :D

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 13 Mar 2007 07:17

Patabum, felicitari pentru "original". Daiwa, felicitari ca l-ai readus in atentie! Puteai sa pui ghilimele, si gata!! Polemica e gratuita si nu cred ca scopul nostru e sa ne certam pe tema plagiatului, ci sa invatam unii de la altii, daca se poate. Erare humanum est, scuzati "rusa"! :D E superb sa inveti din greseli, iar daca inveti dintr-ale altora, e chiar divin ;-)
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

mircea2007
member
Mesaje: 120
Membru din: 30 Apr 2007 05:56
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de mircea2007 » 10 Mai 2007 09:20

Am citit articolul si mi-s placut la nebunie, jos palaria :D
nu inteleg insa o chestie. de ce tot timpul trebuie sa se ajunga la polemic si la discutii care nu prea au legatura cu subiectul. nu mai suntem la scoala, unde sa te duci la dna. invatatoare si sa ii spui k X a copiat de la Y sau din nu stiu ce carte.
Unii chiar citesc forumul cu interes si cu dorinta de a invata ceva noi si de a-si imbunatatii tehnica
Cu stima
everything i learned in life, i learned from fishing

Avatar utilizator
cezar oprea
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 28 Feb 2007 09:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cezar oprea » 11 Mai 2007 10:47

Indiferent de unde este si al cui este articolul e foarte tare frate.Chiar daca nu-i scris de daiwa,bravo lui ca la postat.Eu l-am copiat si l-am trimis unor prieteni care vor sa pescuiasca adica nu sunt nici macar incepatori si le-a placut f mult,este scris sau ma rog cosmetizat "intr-un fel"...
Bravo daiwa!Eu i-ti multumesc pt ca nu am mai stat sa le explic despre ce este vorba,doar copy si paste... ;-)
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
www.holdemstars.ro

Avatar utilizator
cezar oprea
senior member
Mesaje: 476
Membru din: 28 Feb 2007 09:00
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cezar oprea » 11 Mai 2007 11:00

Voiam sa vad si eu postarile lui chiricaaaaa :-( ,''ca cam cred ca sunt foarte tari'' chiar daca "ca curiosii mor repede''

nea victor oana zicea ca ar fi POLITIST :shock: ,fac o corectare si spun ca este...este...MILITIAAAAAN :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
"Lasati ciortanii sa vina la mine !"
www.holdemstars.ro

Scrie răspuns