A.B.C. PESCARULUI

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 08 Mar 2007 18:17

Mestere , ti-am spus ca nu ai uneltele necesare :lol: :lol:
Nene , ai luat un articol de pe site si ti-ai pus numele sub el si dupa aia mai vi cu " oricine poate scrie " sau hai sa scriem fiecare un articol , stilu meu , etc. :lol: :lol: Tu te auzi ce vorbesti !!

Fir Intins!!!

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 08 Mar 2007 18:25

Cam rare postarile matale,probabil ca de aceea nici nu ai observat ca numele meu comparativ cu alti este sub fiecare postare nu imi ascund identitatea

Te salut , si hai sa mai scriem altceva ca sau plictisit lumea de noi!
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Mesaj de SF » 08 Mar 2007 18:27

daiwa2007 scrie: Vis a vis de articolul cu care am deschis acest topic nu am ce sa imi reprosez decat faptul ca am o parte din acest articol de aproximativ un an si jumatate,dintr-o sursa pe care nu o mai stiu si nu avea nici un autor,si a fost uitat intr-un fisier pe care la-am descoperit recent.
Greseala mea (si imi fac mea culpa)este ca la incheierea articolului trebuia sa trec autor necunoscut,drept pentru care imi cer scuze la cei care au postat in spatele meu cat si celor care vor posta de acum incolo.


Tin sa multumesc tuturor care au apreciat acest articol chiar daca nu-mi apartine in totalitate si pot sa va spun ca am munci 3 ore sa il transcriu datorita unui virus din calculator ;-)
" ca am o parte din acest articol " , " dintr-o sursa pe care nu o mai stiu si nu avea nici un autor " , " chiar daca nu-mi apartine in totalitate "

Articolu , cum am spus , se afla la arhiva site-ului , in intregime , si cu autor . Poti sa compari , desi ii in zadar in cazu tau .
Si daca ti se pare asa oribil faptu ca unii nu vedem cu ochii buni copiatu asta a tau , asta este , ii o perceptie de-a ta .

Fir Intins!!!

Miine-poimiine o sa umbli pe la Paisly , Townley si altii :lol: :lol: Nu te lasa :lol:

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 08 Mar 2007 18:44

Nu ar fi rau mai au si baietii ce citi! Am uitat sa te intreb, "SF"este nume sau prenume :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 08 Mar 2007 20:41

aloooo, omu mulineta, te rog sa nu te mai umfli in pene cu un articol scris de altii pe site, esti jenant, nimeni nu zicea nimica daca recunosteai ca l-ai gasit in arhiva si i-ai dat un copy paste.
:evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil: :evil:

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 09 Mar 2007 02:49

Daiwa te afli intr-o situatie imposibila...n-as vrea sa fiu in pielea ta!
puteai macar sa specifici sursa la sfarsitul articolului, puteai sa dai un search folosind un fragment din text si tata google iti indica autorul... :oops:

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 09 Mar 2007 02:55

Pana la urma cum e? Iti apartine doar partial? sau cum?

bigzander
new member
Mesaje: 12
Membru din: 04 Mai 2006 08:21

Mesaj de bigzander » 09 Mar 2007 11:23

Placut articolul imbinand ironia cu realitatea . Si de aceea pun o intrebare privitor la lansarea monturii : ce semnificatie au miscarile urmatoare - le-am vazut la un mare pescar, le-ati vazut si voi si nu sunteti putini - inainte de atingerea monturii de apa se ridica binisor lanseta si apoi urmeaza o miscare larga laterala ?
Mi-am facut o parere dar as vrea sa citesc si pe ale altora

nch
junior member
Mesaje: 88
Membru din: 04 Aug 2005 09:32

Mesaj de nch » 09 Mar 2007 13:50

E simplu ...miscarea respectiva o faci ca sa anulezi o parte din bucla pe care o face firul in aer, banuiesc.

Schumi
veteran
Mesaje: 580
Membru din: 01 Dec 2005 09:16
Localitate: Brasov

Mesaj de Schumi » 09 Mar 2007 14:14

Stoparea firului se face ptr. a micsora sansele de a se incurca forfacul.
Imagine

Scrie răspuns