A.B.C. PESCARULUI

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Re: .

Mesaj de raducu » 06 Mar 2007 22:32

al_crapone scrie:daiwa, ce rabdare ai avut ;-) :roll:
Crapone , ai uitat...........Daiwa e pescar. :mrgreen: :mrgreen:

Felicitari Daiwa. :D
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Re: .

Mesaj de Razvan.D » 06 Mar 2007 22:42

al_crapone scrie:daiwa, ce rabdare ai avut ;-) :roll:
se vede rabdarea pescarului ;-) :mrgreen:

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 06 Mar 2007 23:07

Cred ca fiecare dintre voi poate scrie la fel de bine numai ca nu ati incercat sa faceti acest lucru,si fiecare a avut mai mult sau mai putin experiente pe care sa le poata povesti si din care noi pescarii sa invatam cate ceva.Dar noi in loc sa facem acest lucru intram in polemici,si ne contrazicem,si toata lumea este bulversata,drept pentru care eu propun sa deschidem un topic"STILUL MEU"si fiecare sa-si povesteasca modul in care decurge o partida de pescuit, asta bineanteles daca sunteti de acord

Va salut
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

cifcarp
new member
Mesaje: 10
Membru din: 24 Mar 2006 13:19
Localitate: cluj-napoca

Mesaj de cifcarp » 06 Mar 2007 23:14

Daiwa,acest articol nu cred ca-ti reprezinta stilul.Eu l-am mai citit undeva,am sa caut si am sa-ti spun cu exactitate cine este autorul.Nu umbla cu cioara vopsita.

Jean Pescaru
member
Mesaje: 113
Membru din: 22 Feb 2005 15:08
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Jean Pescaru » 07 Mar 2007 10:35

Hai cine baga primul la "Stilul meu"
Ideea prea tare...dar momentan nu prea am timp.
a&j fishing team

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 07 Mar 2007 12:14

Cifcarp,Daiwa,citeste mult .Eu il apreciez pentru asta. S-a inspirat dintr-un articol din Pescar Modern si din cateva articole a lui Ken Townley

Avatar utilizator
radumatica
veteran
Mesaje: 632
Membru din: 26 Dec 2005 21:39

Mesaj de radumatica » 07 Mar 2007 14:47

Foarte bine,chiar daca s-a inspirat din articolele celor "mari" :lol:
Macar are o baza teoretica pe care o va pune in practica odata cu iceperea sezonului la crap.
Omul cat traieste tot invata... :lol:
Asta nu este o rusine :lol: :lol: :lol:
Practica , pe balta se face!!!

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 07 Mar 2007 15:12

Draga domnule"Cifcarp"nu stiam ca ai aptitudini de critic literar si ca imi cunosti" stilul" literar,dar ce putem spune noi de un domn care nu a facut decat 8 (opt)postari intr-un an.
Vis a vis de articolul cu care am deschis acest topic nu am ce sa imi reprosez decat faptul ca am o parte din acest articol de aproximativ un an si jumatate,dintr-o sursa pe care nu o mai stiu si nu avea nici un autor,si a fost uitat intr-un fisier pe care la-am descoperit recent.
Greseala mea (si imi fac mea culpa)este ca la incheierea articolului trebuia sa trec autor necunoscut,drept pentru care imi cer scuze la cei care au postat in spatele meu cat si celor care vor posta de acum incolo.
Cat despre "cioara vopsita"care in termeni literari se numeste (plagiat)domnule "Cifcarp" as fi foarte multumit daca macar o data pe saptamana cineva ar"plagia" un articol asemanator indiferent de sursa.
Iar ca sa inchei aceasta discutie,afla ca la viata mea am scris cateva articole si stau chiar bine cu literatura

TE SALUT

P.S. DACA TOT AI CITIT ARTICOLUL PE UNDEVA SI TI-A PLACUT ASA DE MULT DE CE NU L-AI POSTAT TIMP DE UN AN SA SE BUCURE SI PRIETENI NOSTRI PESCARI SAU TI-A FOST FRICA DE UN "PLAGIAT"

Tin sa multumesc tuturor care au apreciat acest articol chiar daca nu-mi apartine in totalitate si pot sa va spun ca am munci 3 ore sa il transcriu datorita unui virus din calculator ;-)
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

Avatar utilizator
raducu
senior member
Mesaje: 486
Membru din: 15 Ian 2007 23:08
Localitate: Cluj Napoca

Mesaj de raducu » 07 Mar 2007 18:45

Daiwa nu fi suparat ca "pescarii e nervosi" in perioada asta , chiar asteptam sa vad cine te ataca si trebuie sa spun ca a durat mai mult decat ma asteptam pana s-a intamplat inevitabilul. ;-) . Nu am experienta dar cred ca este un fenomen in randul pescarilor specific acestei perioade din an. :mrgreen: :mrgreen:
PESCUITUL INSEAMNA ARTA

vali nedelea
member
Mesaje: 144
Membru din: 06 Ian 2007 10:24
Localitate: BUCURESTI

Mesaj de vali nedelea » 07 Mar 2007 19:02

TE DERANJAZA CU CEVA PELICANUL???DACA DA SPUNE CARE ESTE PROBLEMA,TA? ;-)
Vali NEDELEA
www.siweida.ro

Scrie răspuns