Montura de TOP !

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Montura de TOP !

Mesaj de M@tr|X| » 23 Mai 2007 10:17

Vad ca nu prea apare nimic nou pe aici...asa ca m-am gandit sa deschid un topic in care fiecare sa descrie montura cu care a avut cele mai multe capturi, care i s-a parut cea mai eficienta si in ce conditii a folosit-o.

Daca se poate ar fi indicate si nishte prezentari cu poze. :-)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 24 Mai 2007 13:16

Hai sa incep eu, poate asa spargem gheata :mrgreen:

De exemplu eu folosesc montura semifixa, (korda) iar ca si rig:

1. Pt. bottom, un carlig wide gape 8, fir sufix super skin iar ca si momeala porumb uscat sau...din borcan

2. Pt. popup am observat ca este f. eficienta montura CLAW RIG realizata cu un long shank de 6, fir sufix super skin, rig rings, si o alica de plumb pt echilibrare. Ca momeala porumb facut pop-up cu o bucata de spuma galbena.

Ce am constatat in diferite teste, e ca momeala sa fie cat mai discreta...finuta si bineintele sa fie prezentata cat mai natural. Asa am avut cele mai rapide trasaturi...si cele mai bune rezultate.

Acumam bineinteles ca or sa fie si alte pareri, eu am zis cate ceva din ceea ce am experimentat.

Fir intins.
Razvan Grindean
- carp addicted-

florin-v
member
Mesaje: 124
Membru din: 19 Ian 2007 10:12

Mesaj de florin-v » 24 Mai 2007 13:19

Matrixe, dute tata pe balta ca toata iarna sa ai ce povesti si arata :D :D :D :D

Scrie răspuns