Pescuit in Mediterana

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Pescuit in Mediterana

Mesaj de teacher64 » 30 Iul 2007 07:12

Baieti, scuze pt off-topic, dar in a doua jumatate a lui August merg 2 saptamani in vacanta la Palma de Mallorca, si mi-as lua si un bat dupa mine... Stie cineva ce si cum se prinde p-acolo? Ce echipament sa iau? Momeli de unde se procura? Ma gandesc numai la un pescuit de pe mal sau dig, exclus barca.
Anul trecut, in Grecia, prindeam la tentacule de caracatita ceva asemanator cu bibanul, tare colorat, dar localnicii prindeau noaptea ceva ce semana cu chefalul, de 3-4 kile bucata, dar nu au vrut sa-mi arate la ce dau... :evil:
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

SF
senior member
Mesaje: 346
Membru din: 13 Feb 2004 20:03

Re: Pescuit in Mediterana

Mesaj de SF » 07 Aug 2007 00:08

[quote="teacher64"] Stie cineva ce si cum se prinde p-acolo? Ce echipament sa iau? Momeli de unde se procura? Ma gandesc numai la un pescuit de pe mal sau dig, exclus barca.


Ma ai pe mine :lol: :lol: . , in principiu ajunge . Cel mai simplu ar fi sa-mi spui tot arsenalu care il ai si dupa aia facem un plan de bataie .

Fir Intins!!!

Scrie răspuns