Cum se pescuieste crapul in balta cu fund cu namol?

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Verdete Daniel
member
Mesaje: 277
Membru din: 13 Apr 2004 09:58
Localitate: Mioveni, Arges

Cum se pescuieste crapul in balta cu fund cu namol?

Mesaj de Verdete Daniel » 13 Mai 2004 09:10

Salutare tuturor,

As dori sa stiu, dat fiind faptul ca sunt incepator in ale pescuitului, care este montura cea mai eficace pentru pescuitul crapului intr-o balta cu fundul cu namol? Sa-mi explicati cu lux de amanunte ca sa inteleg, va rog mult.
Va multumesc anticipat si astept raspunsurile voastre urgent.
FIRE INTINSE!!!
Daniel Verdete

Vlad Pavlovici
senior member
Mesaje: 352
Membru din: 06 Ian 2003 11:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vlad Pavlovici » 13 Mai 2004 09:55

Daniel, vezi un articol despre pescuitul pe balti cu fund malos in ultimul numar din "Aventuri la pescuit". Se numeste "Iarba si mal", e scris de un englez, Chris Woodrow. Articolul nu epuizeaza subiectul, dar iti poate da o idee si este, oricum, mai bogat decat un raspuns pe forum. Gasesti acolo si cateva monturi. Acelasi articol il poate interesa si pe ionutz, care intreba ieri cum se pescuieste crapul pe balti cu multa vegetatie.

In general, pentru explicatii "cu lux de amanunte", citeste revistele de pescuit - daca se poate, pe toate! Ca incepator, ai multe de invatat din ele.

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 18 Mai 2004 15:17

Nu am citit postarea ta Vlad - ca atunci nu mai recomandam si eu acelasi articol la topicul cu vegetatia . Oricum te-am salutat si acolo te salut si acum . Fir Intins !

Scrie răspuns