localizarea crapului .... ??? in balti fara structuri...???

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 05 Ian 2008 00:05

nu, prima data de o momeala si abia apoi de fir.

fa un exercitiu de imaginatie si iti vei da seama despre ce vorbesc.

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 05 Ian 2008 00:12

pe maine...ca-i tarziu.

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 05 Ian 2008 00:14

taiem monturile de la tehnica ta, ducem betele in partea opusa si legam monturile la loc :mrgreen: asta e tactica mea!!

eu astept crapul cu bratele deschise (sa zic asa):mrgreen:
pe cand la tine este ca o aparatoare!!(asta nu inseamna ca nu iti apreciez tehnica)
dar atata timp cat santem multumiti de capturi......

cum pescuiesc eu la captura?
foarte simplu!!!!! ca si tine tactic ;-)
stim ca crapii pana la o anumita marime/varsta, inoata in card, pe cand pestele mai mare isi mentine unele revire, este mai retras, nu se arunca la bataie cu cardul,nu e dispus sasi depuna energia fara rost!!! multa teorie dar si asta ajuta mult in practica

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 05 Ian 2008 13:47

nick h. scrie:dar...
there's always a but :lol:

"eventaiul" trebuie asezat pe directia de unde vine pestele, ca altfel n-are nici o valoare.

intrebarea e cum iti dai seama de unde vine pestele?

vei afla raspunsul.

dar pana atunci da-ne info, info, info despre ce, cum faci cand dai dupa captura.

caci toti vor capturi...desi si sa scoti ciortan dupa ciortan cand altii fac panze de paianjan la senzori e o arta, dar vad ca asta nu intereseaza pe nimeni, asa ca nu intram in discutie :lol:
te inseli :-) pe mine unu ma intereseaza ca nu in toate baltile sunt pesti mari .
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Ian 2008 14:01

Ce tactici periculoase aveti :mrgreen:

Eu ma duc, caut locul, arunc bilele si cele 2 Lansete(mai mult nu e voie aici) si astept, la o bere, un gratar..etc, si daca mai am si noroc mai si prind ceva. Teoria trebuie mai intai aplicata in practica( de aceea e teoria).
Unii isi sparg capul si nu dorm nopti intregi gindinduse la stragedii, eu dorm linistit si la apa imi fac primul gind...dupa ce deschid o bere :mrgreen:

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 05 Ian 2008 14:19

carprom scrie: Eu ma duc, caut locul, arunc bilele si cele 2 Lansete(mai mult nu e voie aici) si astept, , si daca mai am si noroc mai si prind ceva. Teoria trebuie mai intai aplicata in practica( de aceea e teoria).
Unii isi sparg capul si nu dorm nopti intregi gindinduse la stragedii, eu dorm linistit si la apa imi fac primul gind...dupa ce deschid o bere :mrgreen:


sti ca nu faci asa!!!


dezbatem 2 tehnici foarte putin diferite(parerea mea)si ma intereseaza avantajele si dezavantajele uneia sau aleia!!!

pro si contra nu ma intereseaza si nici pareri, cum ar trebui sa aplic una din tehnicile enumerata mai sus!!

as dori sa discut numai cu Nick H daca se poate, daca nu mergem pe prvat!!
multam

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Ian 2008 14:26

freecarp scrie:
sti ca nu faci asa!!!

Cind sunt cu tine, o facem amindoi asa :mrgreen: Cind am fost noi doi la pescuit si am spus.." asa, acuma o facem ca cei mari " :mrgreen:
Sau vrei sa caut poze :lol:

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 05 Ian 2008 14:31

pai de-aia am pris(pesti) asa bine impreuna :lol: :lol: :lol:
acum gata!!

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 05 Ian 2008 14:37

@freecarp
Sa nu cumva sa treceti pe privat :evil: .
Eu unul sunt curios cand ajungeti la un numitor comun. Parerea mea este ca tehnicile tip "banana" si tip "evantai" sunt identice. Daca ati reusi si o schita am intelege fiecare mai bine tehnicile voastre.
Incercati un paint poate faceti totusi o schita.
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Avatar utilizator
freecarp
veteran
Mesaje: 751
Membru din: 23 Oct 2005 21:12
Localitate: Gummersbach/Germania

Mesaj de freecarp » 05 Ian 2008 14:39

toate la randul lor!!

Scrie răspuns