A innebunit lumea!!!

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 05 Ian 2008 22:29

teacher64 scrie: Merita studiata. E, totusi, interesant!
Pai ce mai stai, studiaz-o, incearc-o, si spune-ne cum si ce. Eu nu asi avea curajul :mrgreen: Nu vad nici un avantaj in ea.

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 06 Ian 2008 00:03

Parerea mea ca pe apele noastre o montura simpla,corect facuta,prinde orice crap.

George-Alexandru
senior member
Mesaje: 368
Membru din: 20 Dec 2007 23:49
Localitate: Bucuresti

Mesaj de George-Alexandru » 06 Ian 2008 00:04

Dan Pop-Coman scrie:Parerea mea ca pe apele noastre o montura simpla,corect facuta,prinde orice crap.
idem :D
APCR-CS CARPZONE

Avatar utilizator
teacher64
veteran
Mesaje: 768
Membru din: 03 Mar 2007 12:25
Localitate: Timisoara
Contact:

Mesaj de teacher64 » 06 Ian 2008 11:26

[quote="carprom"]
Pai ce mai stai, studiaz-o, incearc-o, si spune-ne cum si ce. Eu nu asi avea curajul [/quote]
In cada?! :D Pe balta as avea curaj s-o probez numai daca as planta-o cu mana, sa am garantia ca nu s-a incurcat totul la lansare.
Pe de alta parte, cred ca o montura simpla cu pop-up, dar critic echilibrata ar avea exact aceleasi caracteristici, ba chiar sansa ca pestele sa ia, pe langa bila, si carligul, ar fi mult mai mari.
Multi chemati, putini alesi...(Pestii!!!) :))

vulc ovidiu
member
Mesaje: 183
Membru din: 14 Oct 2007 18:41

Re: A innebunit lumea!!!

Mesaj de vulc ovidiu » 08 Ian 2008 17:08

florioro scrie:Am descoperit de curand o montura cel putin ciudata. Montura este intitulata Snake Rig.

Imagine

Ce parere aveti?
\\

Salut
Opinie personala (si probabil nu tocmai corecta):
bila a doua culiseaza pe fir, plumbul acela mititel (nu stiu cum se numeste) trebuie ca, banuiesc eu, impreuna cu flotabilitatea bilelor, sa realizeze un soi de echilibru in apa. prin urmare, nu cred ca montura se va incurca la aruncare (daca e corect facuta sau ma rog, ipotetic vorbind). probabil ca totul se bazeaza pe modul de aspirare a mancarii de catre dl. crap si cred ca in montura trebuie calculate f atent distantele intre: carlig-plumbul mititel intermediar-inelul vartejului, pentru a obtine un echilibru de genul celui din imagine. presupun ca bilele trebuie sa se aseze foarte aproape una de alta.
una peste alta, nu cred ca e o prostie, e si asta o inventie care undeva, in lumea asta, a dat niste rezultate.
ovidiu

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Re: A innebunit lumea!!!

Mesaj de mosharu » 08 Ian 2008 17:14

vulc ovidiu scrie:
florioro scrie:Am descoperit de curand o montura cel putin ciudata. Montura este intitulata Snake Rig.

Imagine

Ce parere aveti?
\\

Salut
Opinie personala (si probabil nu tocmai corecta):
bila a doua culiseaza pe fir, plumbul acela mititel (nu stiu cum se numeste) trebuie ca, banuiesc eu, impreuna cu flotabilitatea bilelor, sa realizeze un soi de echilibru in apa. prin urmare, nu cred ca montura se va incurca la aruncare (daca e corect facuta sau ma rog, ipotetic vorbind). probabil ca totul se bazeaza pe modul de aspirare a mancarii de catre dl. crap si cred ca in montura trebuie calculate f atent distantele intre: carlig-plumbul mititel intermediar-inelul vartejului, pentru a obtine un echilibru de genul celui din imagine. presupun ca bilele trebuie sa se aseze foarte aproape una de alta.
una peste alta, nu cred ca e o prostie, e si asta o inventie care undeva, in lumea asta, a dat niste rezultate.
ovidiu

DA, si eu cred ca a dat rezultate bune................................................in cada :mrgreen:

vulc ovidiu
member
Mesaje: 183
Membru din: 14 Oct 2007 18:41

Mesaj de vulc ovidiu » 08 Ian 2008 17:25

salut cristian
regret, dar nu am spus decat ca a dat rezultate, undeva in lumea asta. nu am spus ca bune sau rele. si apoi, nu cred ca am postulat nimic, mi-am expus o parere. fara pretentii. pretentiile le pastrez pentru cada mea de acasa.
ovidiu

Avatar utilizator
PIRVU RICHARD
junior member
Mesaje: 39
Membru din: 04 Iun 2005 15:52
Localitate: la calamine (belgia)

Mesaj de PIRVU RICHARD » 08 Ian 2008 21:52

eu cred ca e super montura deoarece una asemanatoare i-a scapat de soareci pe chinezi nu mai stiu exact in ce an, cand au fost invadati de rozatoare (si nu e gluma). avea oricum acelasi principiu de functionare. era o scandura de 20cm la mijlocul careia se gasea prinsa o lama gen barbierit. la unul din capetele scandurii au pus o aluna iar la celalalt capat o bucata de branza. soarecii veneau in fata capcanei si se intrebau cu ce sa inceapa. se uitau la aluna....apoi la branza, iar la aluna,iar la branza si pana la urma cadeau morti dacapitati. ;-)

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 08 Ian 2008 22:04

Conservatori mai sunteti! Radeti voi dar eu cel putin am s-o incerc. O testare in plus nu strica. :idea:
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

Avatar utilizator
florioro
veteran
Mesaje: 654
Membru din: 14 Apr 2005 07:47
Contact:

Mesaj de florioro » 08 Ian 2008 22:33

@boosterman
Spor la lucru. Sa ne tii la curent cu desfasurarea ostilitatilor. :mrgreen:

@Richard
Super treaba cu lama. :D :D :D
Ai testat vreodata "montura" cu lama? :mrgreen:
Totul pentru crap
www.crap.com.ro

Scrie răspuns