A innebunit lumea!!!

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

ticu
Moderator
Mesaje: 605
Membru din: 30 Aug 2006 19:06
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de ticu » 12 Ian 2008 16:04

Musaro Adriano scrie:salut, eh,eh, nu pot sa ma abtin, si vreau sa zic si ceva, o fi o prostiuta o fi un fund de adevar cine stie?
De un lucru sunt sigur, sa scris asa de mult pe reviste de tecnica aceasta (carpfishing) ca pescari care scrie, cateodata, iese cu chesti aberante, numai sa scria ceva nou si sa atraga atentie cititorul, sau sa se faca reclama ca pescar care a inventat nu stiu ce.
Cateodata foarte folositor si idea geniala, cateodata ceva...cum ar fi montura aceasta. Am vazut englezi la sarulesti care pe reviste aratao monturi cele mai sofisticate...acolo cu ce dadao? FIR DE PAR super classic( fara shrink tube, fara line aliner, fara ineluse de metal, fara carlige rotative sau tungsten)...dar ma rog...totul este interpretabil.
Conclusie personala: nu este bine sa crezi in tot ce se scrie pe reviste si pe siteuri de carpfishing. ;-) Numai bine

Bine spus :idea:

Vlad Pavlovici
senior member
Mesaje: 352
Membru din: 06 Ian 2003 11:24
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Vlad Pavlovici » 12 Ian 2008 17:08

Drino are dreptate pana la un punct. Dar intre monturile lui Martin Clarke si ce vedem la englezii de pe Sarulesti nu e nicio legatura. Nu comparam felul in care se pescuieste pe un lac de 1200 de hectare, cu o mare populatie de crap si o presiune medie spre mica, adica Sarulestiul, cu felul in care se pescuieste in Anglia pe lacuri mai mici de un hectare, cu peste putin si presiune enorma, vadurile ocupate aproape tot anul si liste de asteptare pana in 2015. In Romania nu exista nimic similar, asa ca n-avem ce comparatii sa facem. Cand o sa avem lacuri pe care cei mai buni pescari din tara stau 30 de zile fara o trasatura, vedem atunci cu ce monturi se va pescui.

Asta nu inseamna ca iau apararea celor doua monturi, care din cate stiu eu au fost indelung luate in ras chiar la ele acasa. S-a spus ca sunt monturi de sufragerie! Habar n-am, nu le-am incercat. E cert ca n-au avut priza la public, pe de alta parte inventatorul lor nu e un pescar prost. Se poate sa fie relevante pentru el si irelevante pentru altii. Cate discutii in contradictoriu nu pleaca exact de la asa ceva?

Avatar utilizator
Tilea Gabriel
Moderator
Mesaje: 1726
Membru din: 26 Ian 2005 12:43
Localitate: Dumbravita , Timis
Contact:

Mesaj de Tilea Gabriel » 15 Ian 2008 18:35

Oricum as incerca sa imi explic si oricat de deschis as fi spre nou si spre progres montura prezentata in prima pagina mi se pare .................. :shock:

Nu as incerca-o in urmatorii 10 ani , mai bine spus .
Powered by two rods

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 15 Ian 2008 19:55

Tot ce pot sa spun despre montura prezentata:

De ce sa faci un lucru simplu, cand poti sa il complici si sa atragi atentia celor din jur.

Punct.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
gusti
senior member
Mesaje: 485
Membru din: 17 Feb 2006 22:36
Localitate: Timisoara

Mesaj de gusti » 17 Ian 2008 22:53

@ matrix ai dreptate :-) ;-)

Scrie răspuns