monturi crap

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 26 Ian 2009 19:27

@mem11 team
visavi de montura cu plumb pierdut eu cred ca este parerea ta si doar a ta
montura culisanta dupa ce montura crezi tu ca a fost dezvoltata
si asta cu plumb pierdut VS in line e clar ca cu pb pierdut bate mai tare
daca vrei putem pune si un pariu

Avatar utilizator
marius.tim
veteran
Mesaje: 816
Membru din: 18 Oct 2007 12:01
Localitate: Timisoara

Mesaj de marius.tim » 27 Ian 2009 07:27

mem11team scrie:daca tu arunci cu plumb pierdut decat inline e o parere :lol: eu zic ca treburile astea cu plumb pierdut si etc sunt mofturi si nascociri a unor binevoitori pt vanzari de NOU.Sunt de acord ca pb pierdut este o imitatie imbunatatita a monturii helicopter dar in aruncare nu se compara.Daca stam bine si ne gandim cine a inventat pb pierdut a vrut sa realizeze o montura prin care sa combine cele doua monturi inline si helicopter-adica un helicopter inline. :roll:
Montura cu plumb pierdut nu a fost creata,ca o varianta la alt tip de monturi ci dupa cum clar arata si numele pe care nimeni nu prea-l citeste clar,pentru a elibera rapid plumbul in caz de agatatura a pestelui in obstacole subacvatice.

@Luci
Ai sa fii surprins daca faceti un test de lansare cu cele doua monturi,ca in functie de stilul de lansare si fir,va iesi invingatoare ba una ,ba alta.... :lol:
Puneti mina si cititi articolele lui Hutchinson din ALP despre teoriile lansarilor la distanta CU MONTURI.Spor la lectura. :lol: :lol:
Team Select Bait Romania

Avatar utilizator
Luci_Stan
member
Mesaje: 205
Membru din: 03 Ian 2009 17:15
Localitate: Alba-Iulia

Mesaj de Luci_Stan » 27 Ian 2009 17:27

@marius.tim
in afirmatia facuta de mine ca pb pierdut VS in-line e clar ca atunci cand testezi 2 monturi (care bate mai mult) folosesti acelasi bat ,fir,mulineta si stil de aruncare :D
P.S : am citit articolele din avp ;-) aproape le stiu pe de rost :-)

Scrie răspuns