boiles solubil

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde cornelserbu » 29 Ian 2008 16:06

@ Bala

Nu-nteleg de ce-mi spui nea, fiindca obsev ca amandoi suntem juniori si membari pe deasupra :lol: :lol: :lol: Cat priveste chestia cu lipiciul, nu are relevanta, era doar o "metafora" dar felul cum iti place tie sa pescuiesti as spune ca e putin cam off-topic...era vorba de bile solubile, care chiar daca-ti displac, sa sti ca prid crap si de cele mai multe ori peste "enspe kile", dar...degustibus non disputandum...vorba "grcilor" :lol: :lol: :lol:
cornelserbu
senior member

Mesajde bala » 29 Ian 2008 18:26

nea cornele,crede-ma ca singurul gen de pescuit care mai ma stimuleaza este cel de...competitie...restul e..can-can :lol: :lol: :lol: (a se intelege divertisment,recreere)
postarea cu pricina era cam de genul...batea saua sa priceapa iapa...fiecare intelege ce vrea ;-) ,iar "metafora" cu "lipiciul" am inteles-o...doar ca mi-a placut f mult ...formularea si nu m-am putut abtine de la o gluma :lol: :lol: :lol:
bala
member

Mesajde bala » 29 Ian 2008 18:29

CristianSurdu scrie:
bala scrie:
cornelserbu scrie:Laptele de porumb de la Tata Nitu nu este doar un liant ci si un indulcitor cu o aroma proprie si mult zahar (glucoza). Ouale au proteine cat cuprinde si multe alte substante organice care fac bilele atractive si hranitoare. Daca inlocuim chestiile astea cu 5g de "lipici" si restul apa chioara nu pot sa cred ca boilis-urile mai pot fi la fel de bune... ce parere aveti ???

nea cornele , lipicul PELICANOL o fi bun,ca si ala e dulce???? :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

Bala..nu trebuie sa-l intepi pe Cornel Serbu. Ti-a explicat ca nu trebuie sa te complici cu "lipiciul"...
Apropo' ai gustat din Pelicanol de sti ca'i dulce? :mrgreen: :lol:

mosharule stai linistit nashule ca nu imi permit sa-l intep pe nea cornel...a fost doar o gluma...

ps: pelicanolul era singurul lipici pe timpul lui ceasca pe care il gaseai in magazine....si sa mor de nu e dulce...l-am gustat pe bune :lol: :lol: :lol:
bala
member

Mesajde mikecarp » 31 Ian 2008 08:31

Am si eu o intrebare: deoarece aici nu gasesc lapte de porumb pot folosi in locul lui melasa?
Carpfishing... A way of life!
mikecarp
veteran

Mesajde mosharu » 31 Ian 2008 09:40

mosharule stai linistit nashule ca nu imi permit sa-l intep pe nea cornel...a fost doar o gluma...

ps: pelicanolul era singurul lipici pe timpul lui ceasca pe care il gaseai in magazine....si sa mor de nu e dulce...l-am gustat pe bune :lol: :lol: :lol:[/quote]

Ok frate Bala ;-) :lol:
Si...nu esti singurul care care a gustat Pelicanolul :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
mosharu
maniac

Mesajde mosharu » 31 Ian 2008 09:44

mikecarp scrie:Am si eu o intrebare: deoarece aici nu gasesc lapte de porumb pot folosi in locul lui melasa?

Mike, NU poti folosi melasa in locul laptelui de porumb.
I-a legatura cu mine si-ti trimit cativa litrii de lapte de porumb.
mosharu
maniac

Mesajde amur » 08 Dec 2009 16:05

fratilor eu vam intrebat de o reteta de boiles solubil si voi ce miati dat
amur
new member

Mesajde amur » 08 Dec 2009 16:06

fratilor eu vam intrebat de o reteta de boiles solubil si voi ce miati dat
amur
new member

Mesajde flycarp » 08 Dec 2009 16:18

amur scrie:fratilor eu vam intrebat de o reteta de boiles solubil si voi ce miati dat

acum ai observat ce ti-au dat?dupa 2 ani??? :lol: :lol: :lol:
urmatoarea ta postare va fi peste vreo 5 ani in ritmul asta.... :lol: :lol: :lol:
flycarp
senior member

Mesajde Madalin Dirla » 12 Dec 2009 00:57

amur scrie:fratilor eu vam intrebat de o reteta de boiles solubil si voi ce miati dat

Pai daca te loghezi cu amur,pt. amur cea mai buna bila ramane porumbul :lol: !!
Fir intins!! ;-)
Madalin Dirla
senior member

AnteriorUrmătorul

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare