POP-UP RIG (varianta) - Constructie pas cu pas

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 11 Feb 2008 11:16

:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Sunteti tari !!! Toata lumea se leaga de mine! :lol:
Mai fratilor NU EU AM INVENTAT aceasta montura. Tot ce am facut, a fost sa prezint ceea ce altii au "creat" si testat si ei zic ca este eficienta.

Anul acesta am sa o testez si eu sa vedem cum se comporta.
Daca am sa constat ca nu am rezultat, sunt de acord cu ce spuneti..pana la proba contrarie, ma abtin.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
Dan Pop-Coman
veteran
Mesaje: 533
Membru din: 12 Sep 2006 22:43
Localitate: Lugoj
Contact:

Mesaj de Dan Pop-Coman » 11 Feb 2008 11:38

Eu nu ma leg de tine :D doamne fereste :lol: fiecare avem dreptul la parere, numai ca eu nu as pescui cu montura aia nici daca mi-ar da cineva bani. :-)

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 11 Feb 2008 11:47

Eh...eu am sa o testez, daca nu ii precum o lauda domnu' Matt Hayes...cred ca am sa ii scriu un mail cu "laude" :lol:
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
Banksy
new member
Mesaje: 18
Membru din: 11 Ian 2008 13:07

Mesaj de Banksy » 11 Feb 2008 14:03

Matrix, prezentarile tale sunt din cele mai bune pe care le-am vazut. Ar putea invata din ele si un prescolar. Legat de acest tip de montura eu zic ca merita incercata. Prezentarea e buna, mecanica monturii pare in regula. Parerea mea este ca totusi nu trebuie sa blocam in fata unor monturi mai complexe. Probabil si in momentul cand a "aparut" montura cu "fir de par" tot asa a reactionat lumea. Orice montura mertitat testata.
Banksy

markel
junior member
Mesaje: 67
Membru din: 26 Noi 2007 13:27
Localitate: Oradea

Mesaj de markel » 11 Feb 2008 14:37

Dane!(daca imi permiti sa-ti spun asa); de ce nu ai pescui cu o astfel de montura? ;-)

Avatar utilizator
Razvan.D
maniac
Mesaje: 1407
Membru din: 14 Mai 2005 14:17
Localitate: Belgium

Mesaj de Razvan.D » 11 Feb 2008 14:47

stiti voi cum este ,radem toti de unu si pana la urma ajunge unu sa rada de noi toti ;-)
Razvane frumoasa descriere a monturii ,eu o folosesc pe cea simpla la pop-up dar sigur am sa testez aceasta montura ;-) ca doar de ce am 3 lansete? :mrgreen:
si inca ceva ,monturile astea mai sofisticate sant facute pt SHOW parerea mea pt a mai lua ceva bani la lume in plus ca daca mergi si din greseala dai de un pescar renumit pe balta care a participat la aceste show-uri sigur da cu alt system fata de ce a prezentat el ;-)
xxxxxxx

Avatar utilizator
Banksy
new member
Mesaje: 18
Membru din: 11 Ian 2008 13:07

Mesaj de Banksy » 11 Feb 2008 15:50

D-le Razvan, am uitat aspectul acesta "SHOW". Intr-adevar nu trebuie sa uitam ca lucrurile sofisticate si complicate au de multe ori "priza buna" la public. Eu spre exemplu utilizez monturi destul de simple, dar cateodata cand nu gasesc solutii incerc si ceva mai "DE SHOW". Functioneaza cateodata. Oricum e bine ca ne mai dezghetam ochii cu monturi de genul asta. Eu cand am vazut prima data "Banana Rig"... :!: :shock: :shock: :shock: ....
Banksy

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 11 Feb 2008 16:44

Ideea este ca din fiecare montura avem cate ceva de invatzat, indiferent daca este sau nu eficienta.
La urma urmei e cam greu sa poti spune de o montura ca nu este de efect.
Pe ce te bazezi cand spui acest lucru?? Pe faptul ca ai fost pe o anumita balta, ai testat in paralel o montura simpla cu una sofiticata si toate rezultatele au fost la cea simpla si gata "Montura e de cacao" nu o mai folosesc?!!
Total gresit!!!

O montura folosita pe o balta cu fand malos, la o adancime de 4m si o distanta de 100 m poate fi f. eficenta si sa aduca multe rezultate. Dar aceeasi montura folosita pe un lac mai mic, cu o apa limpede, fund nisipos si o adancime de 2 m poate sa nu aiba niciun fel de efect.

Si in plus de asta o montura fie ea cat de simpla si cu o mecanica excelenta, daca este prost camuflata, nici nu se apropie pestele de ea.
Si atunci ce zicem?? "Oooo montura este de 2 bani, nu e buna" !!!!
(vezi KORDA STATE OF ART)

Deci pararea mea este ca orice montura bine executata si camuflata corespunzator, poate fi eficienta daca este folosita cand si unde trebuie.
Razvan Grindean
- carp addicted-

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 11 Feb 2008 18:04

Matrix faci o confuzie. Nu poti compara pestii din apele din Romania cu cei din Anglia. In Romania pe Darvari acum 2 ani am facut un test: am pescuit cu Stren galben fara imaintas fara leadcore direct cu firul la plumb. Am prins in 24h cam 150kg, pesti intre 4kg si 11kg.
Carpfishing... A way of life!

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de mosharu » 11 Feb 2008 18:22

M@tr|x| scrie:Eh...eu am sa o testez, daca nu ii precum o lauda domnu' Matt Hayes...cred ca am sa ii scriu un mail cu "laude" :lol:
Matrixe' ...nea' Matt cam din asta traieste :mrgreen: :lol: pe cand noi NU ;-)

Scrie răspuns