Eficienta montura !

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Credeti ca montura va da rezultat?

Da
30
70%
Nu
13
30%
 
Voturi totale: 43

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Eficienta montura !

Mesaj de M@tr|X| » 07 Apr 2008 15:12

Dat fiind faptul ca au fost multe comentarii si indoieli la adresa acestei monturi, am sa o testez personal in urmatoarea mea iesire.
Rezultatele le voi publica pe forum prin poze si filmare, daca e cazul.

Imagine

Imagine

Pana atunci, astept parerile voastre...
Razvan Grindean
- carp addicted-

krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 07 Apr 2008 15:26

daca nu ma insel e vorba de fox arma ssc-numai ca in pliantul care insoteste aceste carlige tubul termo nu face unghi ascutit cu tija carligului.
desi nu am incercat-o,mi se pare prea sofisticata ca sa functioneze bine.
asta e un fel de :incuracate ca sa te descurci:)
despre carlige vreau sa-ti zic,,ca sunt foarte bune dar cam scumpe:(

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Apr 2008 15:34

Carligul este OWNER !
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 07 Apr 2008 16:33

Ce dracu te-oi complica ca monturile astea....nu stiu :mrgreen:
apropos' matrixe....montura ca elastec o stii ? :mrgreen: :evil:

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 07 Apr 2008 16:57

Are omu' o pasiune pt. monturi , ce aveti cu el ?
Din ce prezinti montura e asezata frumos cu mana , dar la o lansare sau chiar si la plantat nu poti garanta aceeasi pozitie . Daca ai rasuci carligul cu 180 de grade varful lui nu ar fi asa de aproape de fir si riscul de a se incurca e mai mic . Ce crezi ?

mikecarp
veteran
Mesaje: 586
Membru din: 07 Oct 2006 19:37

Mesaj de mikecarp » 07 Apr 2008 20:02

hai sa-mi dau si eu cu parerea. Matrix, nu cred ca montura va functiona. Montura in forma ei originala se numeste Withy Pool si a fost inventata pt niste crapi cu doctorat in monturi, care se hraneau foarte fin, nu absorbeau momeala ci o apucau cu buzele si daca simteau ca ceva nu era ok se ascundeau pt 3 zile.
pe apele noastre nu cred ca avem asa pesti, dar daca tu vrei sa incerci eu iti doresc fir intins.

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 07 Apr 2008 20:16

mikecarp scrie:hai sa-mi dau si eu cu parerea. Matrix, nu cred ca montura va functiona. Montura in forma ei originala se numeste Withy Pool si a fost inventata pt niste crapi cu doctorat in monturi, care se hraneau foarte fin, nu absorbeau momeala ci o apucau cu buzele si daca simteau ca ceva nu era ok se ascundeau pt 3 zile.
pe apele noastre nu cred ca avem asa pesti, dar daca tu vrei sa incerci eu iti doresc fir intins.
nici eu nu am incredere in monturi sofisticate.dar ca argument ca niste crapi cu doctorat in monturi s-ar agatza si niste crapi hamesitzi care nu au altceva in cap decit sa haleasca ar evitao...nu tzine.probabil ca montura prinde peste.dar cum potzi socoti eficientza ei? de unde sti citzi pesti au trecut pe linga ea si au evitato,sa nu zic au si testato si nu ai observat.daca vorbim de eficientza unei monturi cred ca o putem face numai in comparatzie cu alte monturi,si in cazul de fatza tot cu o montura pop up,pt a fi pastrate conditziile de prezentare a momelii relativ egale.

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 07 Apr 2008 21:42

Montura va fi testata in paralel cu alte 2 monturi snowman din care una pe "D-RIG".

@Mosharu:
Nu ma complic...adevarul este ca ma pasioneaza foarte mult monturile si mecanica fiecareia.
Dupa cum am mai spus, aceasta montura am vazut-o prezentata de Mat Hayes & Max, intr-un film, exact in forma in care o vedeti in poza. M-a atras foarte mult tocmai din cauza ca difera de clasica "banana rig" sau "whity pool".

Faptul ca multi sunt contra acestei monturi, m-a ambitionat si mai tare sa o testez. :mrgreen:
Voi face un filmuletz cu cele 3 monturi care le voi testa simultan si vom vedea rezultatele, in oridinea trasaturilor ! (daca or sa fie).


Respecte.
Razvan Grindean
- carp addicted-

Avatar utilizator
boosterman
veteran
Mesaje: 740
Membru din: 28 Iun 2006 22:02
Localitate: Suceava
Contact:

Mesaj de boosterman » 07 Apr 2008 22:07

Matrix, eu am folosit-o, anul trecut, cu carlig de la fox si tubul termocontractibil facut curbat. (foxul are parca tija mai scurta,cred). Boiles de 18mm scoica cu buze verzi si, in ciuda rasetelor si carcotelilor amicilor mei, am prins crap! (in jur de 3,5-4,5kg).
Credeti sau nu asta e treaba voastra!
Nimeni nu moare virgin. Viata i-o trage fiecaruia cel putin o data.

sandu p
junior member
Mesaje: 61
Membru din: 08 Mar 2006 23:17

Mesaj de sandu p » 08 Apr 2008 09:06

aproape orice montura e prinzatoare,problema mea e ca nu prea am prins la pop up simplu...
carp is not crap

Scrie răspuns