Lansete de carbon!

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Lansete de carbon!

Mesaj de carpkiller » 17 Iun 2004 11:24

Am constat pe propria mea piele ca nivelul ridicat de C sporeste gradul de casabilitate. Lansetele din carbon desi mai performante decat cele compozite sau fibra sunt mult mai casabile. Ieri am fost la peste si cand am ajuns si mi-am desfacut husa am constata ca 2vf-uri de carbon erau FARAMATE.Evident am vazut nergru in fata ochilor, dar spre fericirea mea aveam la mine vf-urile de rezerva.
Voi cum transportati lansetele?
Eu am o husa mare de la GIPO in care poti sa bagi lansetele cu mulinetele montate(4 la numar). Am bagat in eu 5 lansete + 1 x undita si am fixat-o pe masina. Ma gandesc ca s-au rupt in urma socurilor la transport, ptr ca pana anul asta le duceam pana la balta in huse separate cu mult mai multa atentie, iar mulinetele le montam pe balta!

Are cineva de vanzare vf. lanseta Trabuco david kery 3.9m/3lbs ?

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 17 Iun 2004 12:10

Daca esti din Bucuresti, du-te in Obor si, pe al 2-lea culoar dinspre parcare, cam a 3-a sau a 4-a taraba, sunt 2 doamne foarte amabile, una dintre ele cu ochelari si par blond-roscat. Cealalta, o tipa bruneta, are de vanzare Trabucco si, daca esti un bun negociator, are si varfuri de vanzare. Cateodata nu e ea, e sotul ei, un tip putin chelios, carunt, cu mustata si ochelari.

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 17 Iun 2004 17:24

Mersi Patabum. Il cunosc pe domnul de care imi spui,s.n. Ceapa Robert este un individ f de treba si de altfel unul dintre putinii care au si scule originale in obor. Aduce trabuco de la un distribuitor din Brasov mi-a promis ca o sa me rezolve in cel mai scurt timp.

Avatar utilizator
patabum
senior member
Mesaje: 441
Membru din: 22 Sep 2003 17:55

Mesaj de patabum » 17 Iun 2004 17:27

Cu placere, si sincer, imi pare rau, am si eu Trabucco, Carp Galaxy sau ceva de genul asta si sunt extrem de multumit (tot 3.90). Am si o husa mare, de 2.10 m, tot de la Gipo si, prevenitv, am cumparat burete si, dupa ce impachetez lansetele pun cele 2 straturi de burete. Pina acum nu am avut probleme.

Avatar utilizator
mirceas
veteran
Mesaje: 604
Membru din: 29 Feb 2004 11:11
Localitate: Brasov
Contact:

Mesaj de mirceas » 17 Iun 2004 18:08

cred ca distribuitorul respectiv e din Sacele, nu Brasov... cel putin asa stiu eu de magazinul de acolo, care are marfa trabucco foarte variata...

fir intins!!

Scrie răspuns