Pufuleti solubili - live underwater

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 27 Mai 2008 11:30

troutpwi scrie:Am avut surpriza sa scot asemenea pufi si la 1-2 ore si sunt intacti pe carlig doar ca se desprind usor.
Da, asa este. Ei practic se desprind de carlig in timp ce scoti montura, din cauza frecarii cu apa sau cu alte chestii..
Razvan Grindean
- carp addicted-

troutpwi
junior member
Mesaje: 47
Membru din: 21 Oct 2004 06:54
Localitate: Dambovita

Mesaj de troutpwi » 27 Mai 2008 12:35

Absolut corect, depinde de densitatea vegetatiei sau agataturilor din balta daca ii mai scoti intregi sau nu pe carlig. Dar nu cred ca ii voi mai folosi prea des, poate in combinatie cu vreun viermisor cand la altceva nu trage.
Fir Intins!

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 27 Mai 2008 13:15

attila_cj scrie:...si stimate iorga george daca vri sa stii ca care-i diferenta dintre porumbul expandat si pufi solubil,sa stii ca nu-i una si acelasi lucru....
Eu am vrut sa avertizez doar sa nu se faca , comfuzie intre pufuleti ! Cu siguranta stiu ce inseamna Expandat ! Si mai stiu ca prin 1996 am pescuit prima oara cu viermisori artificiali (puff) si aia sigur nu erau expandati ! :D Restul traducerilor ,denumirilor ,nu eu le-am pus pe sit-urile respective ! Tuturor fir intins !
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

attila_cj
senior member
Mesaje: 335
Membru din: 20 Ian 2008 19:47
Localitate: cluj-napoca
Contact:

Mesaj de attila_cj » 27 Mai 2008 14:22

Eu am vrut sa avertizez doar sa nu se faca , comfuzie intre pufuleti ! Cu siguranta stiu ce inseamna Expandat ! Si mai stiu ca prin 1996 am pescuit prima oara cu viermisori artificiali (puff) si aia sigur nu erau expandati ! :D Restul traducerilor ,denumirilor ,nu eu le-am pus pe sit-urile respective ! Tuturor fir intins ![/quote]
Stimate d-le george....n-am avut avut intentia sa ma cert nici cu d-ta nici cu matrix,doar am atras atentia tuturor de o greseala mica de traducere,nimic altceva..
toata stima

Avatar utilizator
M@tr|X|
veteran
Mesaje: 790
Membru din: 13 Dec 2005 16:53
Localitate: Cluj-Napoca
Contact:

Mesaj de M@tr|X| » 27 Mai 2008 14:33

Cred ca s-a lamurit problema, asa ca nu mai are rost sa va contraziceti. :-)
Razvan Grindean
- carp addicted-

Scrie răspuns