Strategie pentru Balastiere/Baraj

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
VladTepes
member
Mesaje: 200
Membru din: 12 Mai 2008 12:58
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de VladTepes » 08 Iun 2008 21:07

Vroiam sa spun ca Crap nu retin niciodata numa Amur si numa de am chef sa ma si pun sa il curat,mai mult foto si relese, oricum cel mai mare pana acuma ii 3 kile 400 incerc sa imi dobor micul meu record personal si nu stiu unde? ;) inafara de Livada unde am sa ajung vara asta odata,de asta eram curios despre balti naturale unde sansa sa se gaseasca un peste mare ii cu mult mai mare.

Avatar utilizator
VladTepes
member
Mesaje: 200
Membru din: 12 Mai 2008 12:58
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de VladTepes » 11 Iun 2008 11:39

Daca Amurul ala de vreo 3-4 kile ii prea bun sa il pui in tigaie,
atunci FUCK OFF !!!!!!!!!!!

TEPAR DE AMURI Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad Evil or Very Mad
ps
daca esti din Arad de ce nu ne dai Numele tau ?

Mda sunt din arad si cum sugereaza niku ma cheama Vlad, faptul ca mai retin un peste din cand in cand nu ma face tepar de amuri..., iar crapi prinsi sunt eliberati intodeauna. Sa nu imi spuneti toti din cei ce practica catch and relese din cand in cand nu retineti unu peste pt tigaie si asta nu tot timpul , ziceam ca din cand in cand.

Avatar utilizator
Dan Cristian
veteran
Mesaje: 601
Membru din: 16 Feb 2008 17:58
Localitate: Galati
Contact:

Mesaj de Dan Cristian » 11 Iun 2008 21:48

"Tepar de amur"... buna asta, cred ca s-a inspirat din nick.
:lol: :lol: Stai linistit, Vlad, unii se agita, doar pentru impresie artistica. Daca intr-adevar, eliberezi majoritatea crapilor prinsi, esti pe drumul cel bun si tine-o tot asa !

Avatar utilizator
VladTepes
member
Mesaje: 200
Membru din: 12 Mai 2008 12:58
Localitate: Arad
Contact:

Mesaj de VladTepes » 12 Iun 2008 13:14

Revenind la topic, cine a pescuit pe taut la Crap poate sa imi spuna daca a mers la boiles si daca a mers crapu in ce zona a brajului.
In weekendu asta se anunta presiune scazut si cer inorat, unde are mere mai bine la apa mai adanca sau la apa mai mica.
Intamplator cunos o zonca pe baraj cam de 1 Ha in care apa are aproximativ aceiasi adancime 1m-1,5M cu fund namolos, ar fi buna zona aia??(tin sa precizez ca in acea zona umbla oile la adapat poate avea un impact negativ)
Alt factor de tinut cont esta ca voi intra in apa cu galeata de nada si voi nadi la un loc fix unde voi si marca locul cu un marker (sticla de 2 litri goala legata de un bolovan pe fundu apei).

Scrie răspuns