Infrastructura pescuitului la crap

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 02 Iul 2004 16:25

va rog sa ne spuneti unde este hobaia ? cum se ajunge ?cand e mansa a treia ?(adica cand va gasim acolo)accesul e liber..exista vreun soi de restrictii ?va multumesc :D

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 02 Iul 2004 16:35

La Hobaia se ajunge relativ usor - se iese din Bucuresti pe autostrada se merge pina la indicatorul Ciorogirla - de unde se ajunge la Bolintin Deal si Bolintin Vale - se tine drumul de Ogrezeni iar dupa podul de peste Arges mai vine comuna Ogrezeni si imediat dupa Hobaia . Aici mai intrebati si voi unde este ferma piscicola "SC PISCICOLA HOBAIA " . Se la sa masina la ferma si pe jos puteti ajunge ca vizitatori la orice stand din orice sector . Nu exista restrictii - in programul comunicat 9.00 - 20.00 ! Puteti sa va lipiti de o masina a organizatorilor care fac non - stop turul baltii si puteti ajunge la orice echipa . Mansa a treia este de joi care urmeaza - ora 13.00 si pina duminica la 13.00 !

Avatar utilizator
roger
member
Mesaje: 178
Membru din: 04 Iun 2004 12:35
Localitate: bucuresti
Contact:

Mesaj de roger » 02 Iul 2004 17:05

multumesc val..dupa atata teorie tre sa mai facem si un laborator.. :D

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 04 Iul 2004 14:00

Val tie iti este foarte usor sa zici ca unii dintre noi stam acasa la "racoare" si cerem informatii care cel mai bine le putem afla mergand la un concurs de pescuit adevarat.Pot sa te intreb de unde esti? (pariez ca din Bucuresti).Sau pot sa te intreb cat faci tu cu masina pana la HOBAIA ?
Eu unul sunt din Deva,vezi acuma cat faca eu pana la HOBAIA ......acum stiu ca o sa zici ca merita sacrificiul,si eu sunt constient ca merita dar momentan nu traiesc din pescuit(si mai mult ca sigur nu voi trai)
Nu o lua in nume de rau, te apreciez foarte mult pentru paketul tau de cunostinte dar sa sti ca la majoritatea care stau acasa la racoare le este foarte greu sa ajunga la HOBAIA!
Daca am putea toti sa ajungem cand vrem noi te miri unde pentru a acumula experienta necesara nu ar mai avea rost forumul,ne adunam toti la o bere rece(ca am vazut ca iti place) si am sta toti la o masa si am povesti ....dar momentan acest forum este singura noastra posibilitate de a acumula experienta teoretica ....cu practica mai vedem noi!

Toate cele bune!

Vizitator

Mesaj de Vizitator » 04 Iul 2004 15:25

Acum Cristi , nu stiu de ce a trebuit sa te simti tu cu musca pe caciula - poate nu ai mai postat de mult si simteai nevoia . Normal ca la asa distanta nimeni nu are pretentii sa vii la Hobaia . Dar sunt destul de multi bucuresteni , giurgiuveni , ialomiteni , teleormaneni etc pe acest site - si pentru ei era reprosul . Si nici macar nu era repros ci o constatare . Nu cred ca nici o echipa din cele participante a dus dorul fanilor si vizitatorilor straini . Asta nu inseamna ca nu i-ar fi primit cum se cuvine ! Dar se leaga uneori niste discutii asa intortochiate pe acest Forum despre niste chestii elementare , incit putina practica si "laborator" nu ar strica nimanui .
Iar statul la bere pe o terasa e o solutie de dupa concurs - si nicidecum de a invata cite ceva din pescuitul crapului ! Recunosc ca-mi place berea dar imi place totodata sa o beau pe un mal de apa in spatele unei baterii de lansete incarcate cu boilesuri facute de minutza mea :lol: Restul e poezie !!
Ultima oară modificat 05 Iul 2004 10:49 de către Vizitator, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Cristi Bolfos
member
Mesaje: 230
Membru din: 12 Feb 2004 18:18
Localitate: Deva
Contact:

Mesaj de Cristi Bolfos » 04 Iul 2004 18:37

Ma simt cu musca pe caciula,dar nu pentru ca nu am postat de mult(eu las pe altii,mai mult citesc) ci pentru ca m-am simtit un pic "jignit" (nu cred ca e cuvantul potrivit) de "constatarile" tale la adresa celor care stau acasa la racoare....crede-ma ca as da casa mea racoroasa ca sa pot sa stau cat vreau eu in "in spatele unei baterii de lansete incarcate cu boilesuri" dar nu prea se poate.

Oricum deja deviem prea mult de la subiect!!

Fir Intins!!

PS: Sper din tot sufletul ca la urmatorul concurs cu asa mare importanta sa stau "stres" pe capul tau...poate asa mai fur si eu ceva meserie !! :wink:

Scrie răspuns