hagiesti

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
schif
new member
Mesaje: 9
Membru din: 19 Mar 2004 03:42

hagiesti

Mesaj de schif » 11 Iul 2004 09:37

Stie cineva daca pe balta asta sa pescuit cu boilie si care din balti ar fi mai indicat sa ma duc.....

Avatar utilizator
carpkiller
veteran
Mesaje: 689
Membru din: 20 Mai 2004 11:15

Mesaj de carpkiller » 11 Iul 2004 13:04

@schif
Joi am fost si eu prin zona (Hagiesti). Am plecat hotarat sa pescuiesc la baraj la Mihailesti (400mii 24/h), dar cand am ajuns acolo am constatat ca apa era f scazuta si nu se putea pescui in locurile cu pamant. Am plecat la Hagiesti.Sunt multe.... vreo 3 Hagiesti parca, iar locuri bune de crap sunt pe balta 1 sau 3 (depinde cum numeri ... a fost prima data cand am fost acolo si nu m-am lamurit f bine). Este a 3-a balta dinsprre catrunesti (cumi intri in Lilieci faci dreapta spre mariuta si prima la stanga)
Am pescuit 36h, timp in care nu am luat nimic... m-a zabacit caldura!
Am dat cu porumb si boiliesuri. Singura trasatura am avut-o vineri noapte, cand, dupa 24h reusisem sa atipesc putin. A fost o trasatura zdravana la boilies, senzorul a beepait aprox. 20 sec pana sa ajung la el si guta pleca in draci de pe tambur, s-a oprit tocmai cand am intepat.Cred ca bara fara baitrunner ramaneam fara lanseta!!! Balta are peste ptr. ca am vazut vis a vis doi tipi, destul de disperati, 20 lansete ce au plecat cu 2 bucati pe la 10-15 kg. Taxa este 200mii/12h +200mii plantat sau nadit din barca. In locul unde am dat eu, balta 2 malul este f moale, te sfatuiesc sa folosesti ceva flotant. O sa mai incerc hagiestiul saptamana viitoare.
Fir intins!

Avatar utilizator
fbolocan
member
Mesaje: 192
Membru din: 30 Iul 2004 15:13
Localitate: Bucuresti

Mesaj de fbolocan » 23 Aug 2004 11:54

Poate ar fi de ajutor sa fie mutat topicul acesta in subforumul cu informatii despre balti.

Ce zic moderatorii?

Scrie răspuns