Montura cu cocean

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

ghya
new member
Mesaje: 5
Membru din: 14 Oct 2003 22:07

Mesaj de ghya » 13 Aug 2004 19:28

O idee. Cred ca ar fi bine sa intepi si boabele de pe stiulete cu un ac

Avatar utilizator
ms
new member
Mesaje: 9
Membru din: 13 Aug 2003 18:05
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de ms » 23 Aug 2004 18:57

ideea pare excelenta, doar ca pana gasesti porumbul potrivit... :lol:
sau poate nu acesta e motivul pentru care ne "fierbi" in asteptarea rezultatelor... :?: :?: :?:

Avatar utilizator
micutu
member
Mesaje: 194
Membru din: 08 Aug 2004 14:10
Localitate: Bucuresti

Mesaj de micutu » 23 Aug 2004 21:08

cred totusi ca un cocean intreg sau nu e greu de aruncat si crapul n-a mai vazut niciodata un cocean intreg pe fundul apei.
totusi, daca pui pe firul de par un singur rand de boabe, aceasta e putin selectiva. eu pun in mod normal 5-6 boabe daca sunt mici si 4 daca sunt mai mari. la ultimul pescuit am incercat pe o lanseta o momeala cu doua randuri de cate 3 boabe puse in paralel, acestea fiind insirate pe o sarma rigida, obtinand astfel un fel de cilindru cu diametru mare, cam 12 mm.
din pacate n-am avut nici o trasatura sau poate din fericire :wink: ... poate fi si asta o demonstratie, nu-i asa? la celelalte lansete prinzand, ca de obicei, in ultima vreme crap si teno intre unu si doua kg.
Ultima oară modificat 23 Aug 2004 21:09 de către micutu, modificat 1 dată în total.

cornel rosioru
veteran
Mesaje: 678
Membru din: 10 Aug 2004 13:32
Localitate: Bucuresti
Contact:

Mesaj de cornel rosioru » 23 Aug 2004 21:08

carpkiller, acum dupa ce te-am cunoscut, ti-as da un sfat: Hai sa vorbim de lucruri serioase. Ar fi mai constructiv. :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns