sfat amuri

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 07 Ian 2009 20:12

ba eu chiar am citit, nu mai stiu unde, ca mananca doar de pe la minim 17 grade in apa. chiar vroiam sa intreb meseriasii...ati prins vreodata primavara, sau pe vreme mai rece?(noiembrie, de ex)

Avatar utilizator
Cucu Ionel
senior member
Mesaje: 470
Membru din: 08 Ian 2006 15:00
Localitate: Timisoara

Mesaj de Cucu Ionel » 07 Ian 2009 20:34

Amur pe timp rece? NU!!! Incepe sa manance cam de cand infloreste stuful(trestia). ;-)
Fir intins tuturor celor ce-si doresc acest lucru

cipibm
senior member
Mesaje: 333
Membru din: 19 Mai 2007 20:13
Localitate: baia mare
Contact:

Mesaj de cipibm » 07 Ian 2009 20:58

Eu am prins din martie pana in noiembrie,intradevar pe apa rece mai rar.

oanavictor
veteran
Mesaje: 720
Membru din: 25 Ian 2005 22:42
Contact:

Mesaj de oanavictor » 08 Ian 2009 11:01

cipibm scrie:Eu am prins din martie pana in noiembrie,intradevar pe apa rece mai rar.
corect ,dar tu ai prins DOAR cu ''FONDANTE '' :!: :lol: ,in martie ,aprilie si inceputul lui mai in China si Corea,din mai pana in septembrie la Hobaia :lol: :lol: ,in octombrie la ''SIROP DE BAIA MARE CU USTUROI :!: :lol: si din noiembrie pana in martie in ''TIMPUL SOMNULUI ''CU ALA MIC IN BRATE :lol: :lol: :lol:
www.darvari.ro
Clubul de Pescuit Crap Pelicanul
Cea mai mare realizare a diavolului a fost accea ca a convins lumea ca nu exista!

Avatar utilizator
alexalba
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 24 Sep 2007 10:31
Localitate: Alba

sal

Mesaj de alexalba » 01 Feb 2009 05:18

salut. Daca vrei sa ai rezultate la amur foloseste o nada gata preparata(preferabil lucerna)si fa un nor in apa,iar pe o bomba cu 4-5 cirlige pune pop up de anason,daca nu da randament,platesc penalizarile
E o mare primejdie sa ajungi a fi multumit de tine insuti!!!

Avatar utilizator
Albert
senior member
Mesaje: 447
Membru din: 02 Mar 2005 15:53

Re: sal

Mesaj de Albert » 01 Feb 2009 14:59

alexalba scrie:... lucerna)....,iar pe o bomba cu 4-5 cirlige...
Ntz..daca nu pui pe bomba un carlig/kil de lucerna nu functioneaza..si musai tre' sa fie sa kile de nutretz :lol:

marian_popescu
veteran
Mesaje: 613
Membru din: 12 Mai 2008 08:31

Mesaj de marian_popescu » 02 Feb 2009 23:27

nu stiu de unde ati auzit dvs de bomba cu 4-5 carlige...probabil nu de pe acest forum

Avatar utilizator
aldea adrian
senior member
Mesaje: 438
Membru din: 30 Dec 2004 21:03
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de aldea adrian » 03 Feb 2009 11:43

da mare pacat ca nu folosesc bombele,am avut ocazia sa scot una din balta avea vreo 10 carlige pe ea :lol: :lol: :lol:

Mam gandit sa incep sa obisnuiesc pestii pe bile mam gandit la capsuni ce ziceti? :roll:
dimineata crap de foame la amiaza stiuca nam seara somn de voie

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 04 Feb 2009 11:19

aldea adrian scrie:acuma am aflat ca balta e inchisa pana la 1 ianuarie :cry: cam and incepe amurul sa manance?Ma gandesc ca la gheata nam sanse! :cry:
:D nu fii suparat...vad ca esti nerabdator dar pana in aprilie nu te sfatuiesc sa dai dupa amur....daca nu chiar in mai depinde de conditiile meteo din zona...amurul mananca cand incepe vegetatia sa apara...crede-ma ca am incercat si eu sa pescuiesc la amur mai devreme si nu a mers
xxx doesn't think.... because xxx knows everything

Avatar utilizator
aldea adrian
senior member
Mesaje: 438
Membru din: 30 Dec 2004 21:03
Localitate: oradea
Contact:

Mesaj de aldea adrian » 04 Feb 2009 15:11

nu sunt nerabdator chiar acuma faceam cateva monturi pt ei :lol: :lol: :lol: oricum pana in luna mai nu cred ca am ce cauta acolo,cea mai mica apa e de 3 metri si se incalzeste greu.Un prieten mia recomandat sa le fac ceva boilisuri cu aroma de usturoi :roll: :roll:
dimineata crap de foame la amiaza stiuca nam seara somn de voie

Scrie răspuns