Porumbul crud...sau cel uscat?

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

nick h.
senior member
Mesaje: 462
Membru din: 01 Iul 2003 10:53

Mesaj de nick h. » 28 Iul 2004 12:41

pe somes in acesta perioada momeala nr.1 la crap este porumbul in lapte pus direct in carlig.

nelu.p
junior member
Mesaje: 97
Membru din: 19 Feb 2004 11:02
Localitate: constanta

Mesaj de nelu.p » 27 Sep 2004 14:06

In legatura cu prepararea semintelor uscate( porumb, grau, canepa,etc) am si eu o intrebare. Am cumparat aditivi Carp Trend( crapi mofturosi,amino capsuni si quick response ciocolata) si nu stiu cum ar fi mai eficient de folosit : impreuna, sau doar un singur aditiv. Vreau sa-mi prepar aprox. 10 kg. de seminte pt. nadit si nu stiu daca e bine sa amestec aditivii sau nu. Poate imi da Iliuta un sfat sau cei care au folosit aditivii Carp Trend.
Multumiri anticipate !
nelu.p

iulian
member
Mesaje: 291
Membru din: 20 Ian 2004 13:11
Localitate: constanta

Mesaj de iulian » 27 Sep 2004 14:54

De obicei nu amestec aditivii ( aromele ) pentru a putea evalua efectul , daca pui din toate data viitoare nu vei sti ce tactica sa alegi. Personal nu am folosit din produsele CARP TREND , dar as incerca aditivul pt porumb .
Unde vrei sa incerci ,ca de pregatit (10 kg ) te pregatesti.Da-mi pe privat daca vrei , oricum 2-3 saptamini nu merg la pescuit din motive de nunti ,etc.
Toate cele bune
Iulian Staicu

Avatar utilizator
Iliuta Goean
maniac
Mesaje: 1416
Membru din: 11 Dec 2002 17:25
Localitate: Delta Dunarii
Contact:

Mesaj de Iliuta Goean » 27 Sep 2004 21:41

poti combina linistit cele 3 ingrediente, dozele le ai inscrise pe ambalaje, nu mai ai nevoie de alt indulcitor, aditivul pt porumb este suficient dozat in indulcitor, profil amino, vitamine si minerale. daca pui si amino capsuni nu se intampla nimic rau dar nu este neaparat necesar, aroma este binevenita.
Nu face ce nu-ti place!

Scrie răspuns