Drill -ul ca tehnica

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 30 Ian 2009 00:03

Mindru Viorel scrie:@cipibm, simplu cu mina dr. tin batul iar cu mina st. invirt la mulineta. Pe coarba pun degetul aratator de la mina dr. Ma uit la ce scriu citeodata. :roll:
Pe mine m-ati pierdut la faza asta !
Deci coarba e manivela ,da ? Cu mana dreapata se tine de bat ,da ? Si degetul aratator ocoleste blankul si ...cum ma-sa ajunge la coarda aia (fir-ar a draqu de curva !!!!) :?: :shock: :lol:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Mindru Viorel
member
Mesaje: 196
Membru din: 04 Mar 2005 19:10
Contact:

Mesaj de Mindru Viorel » 30 Ian 2009 00:28

:lol: :lol:
Tot timpul cind m-am referit la coarba ma gindeam ca este sirma din fata mulinetei aceea care recupereaza firul. Manivela este manivela iar coarba este sirma, asa stiu eu de mic copil, dar este foarte posibil sa gresesc :oops: :oops: Daca mai spune cineva ca coarba (scuzati cacofonia) este tamburul ma las de pescuit :lol: :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 30 Ian 2009 00:28

George Iorga scrie:
Mindru Viorel scrie:@cipibm, simplu cu mina dr. tin batul iar cu mina st. invirt la mulineta. Pe coarba pun degetul aratator de la mina dr. Ma uit la ce scriu citeodata. :roll:
Pe mine m-ati pierdut la faza asta !
Deci coarba e manivela ,da ? Cu mana dreapata se tine de bat ,da ? Si degetul aratator ocoleste blankul si ...cum ma-sa ajunge la coarda aia (fir-ar a draqu de curva !!!!) :?: :shock: :lol:
ie' panacot ( dexu' in argo' "panacot" =ciorditor din boz'nare) ca numa'astia au desthu' lung de le face pa' toate :mrgreen:

...deci "coarba" ie' o tarfa pan' la urma, nu George? :mrgreen:

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 30 Ian 2009 01:02

Apai daca toata lumea e cu mana ,cu degetul ,calare pe ea...sigur e bagaboanta !!! :mrgreen:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Mindru Viorel
member
Mesaje: 196
Membru din: 04 Mar 2005 19:10
Contact:

Mesaj de Mindru Viorel » 30 Ian 2009 01:03

E clar: coarba e mare coarda, dar aia cu degetul lung sint sutzi (asa stiu de mic) :roll: :lol: :lol:

Avatar utilizator
mosharu
maniac
Mesaje: 2545
Membru din: 20 Apr 2007 17:14
Localitate: Bucuresti
Contact:

.

Mesaj de mosharu » 30 Ian 2009 01:05

George Iorga scrie:Apai daca toata lumea e cu mana ,cu degetul ,calare pe ea...sigur e bagaboanta !!! :mrgreen:
alt topic facut varzet :lol: :oops:

Avatar utilizator
George Iorga
maniac
Mesaje: 1393
Membru din: 27 Mar 2003 16:03
Localitate: Calarasi

Mesaj de George Iorga » 30 Ian 2009 01:15

Lasa domne' ,bine ca ne-am lamurit ! Ma duceam la balta si faceam pe contorsionistul incercand sa tin manivela (coarba) cu degetul de la mana care tine batul ! :lol:
Varga sa fi fost din fier... ce brand aveam !!!

Avatar utilizator
tudor_crap
junior member
Mesaje: 70
Membru din: 26 Mai 2008 12:31
Localitate: Cluj-N. & pe balta la...
Contact:

Mesaj de tudor_crap » 30 Ian 2009 02:16

cOarDa asta-i cam suspecta..... numa cu dejetu`-i trbe lucrat ? :shock: :lol: :lol: :lol:
field tester DudiBait
ImagineImagine

florincj
senior member
Mesaje: 337
Membru din: 14 Feb 2008 14:08
Localitate: Cluj-Napoca

Mesaj de florincj » 30 Ian 2009 10:03

Nu sunteti normali ! :lol: :lol: :lol:

Scrie răspuns