Drill -ul ca tehnica

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns
krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 25 Ian 2009 13:45

@adi oprea
daca ai fi incercat macar odata ai fi vazut ca poti foarte usor sa tii tamburul cu degetul aratator de la mana care tii lanseta si in cealalta mana sa tii minciocu.
:lol: :lol: :lol: :lol:
e usor sa pui zambareti

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 25 Ian 2009 14:20

ma refeream la cei care nu folosesc frana de pe tambur, ci folosesc "coarba", mulinand in sens invers.
pe ei ii vedeam facand drilul din barca, in stilul lor si singuri la minciog.
atunci sa vezi "coarbe peste bot" :lol: :lol: :lol:
lasa zambaretii acilo unde i-am pus eu, stau bine nu te mai lua de ei :lol: :D
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

krockodiluL
junior member
Mesaje: 59
Membru din: 07 Noi 2006 12:11
Contact:

Mesaj de krockodiluL » 25 Ian 2009 14:22

@ adi oprea
nu ma-m exprimat corect:-tii galetul cu degetu ,nu tamburul

Avatar utilizator
maiden
Moderator
Mesaje: 1552
Membru din: 30 Mar 2006 07:55
Localitate: GL,TL
Contact:

Mesaj de maiden » 25 Ian 2009 14:23

:roll:
Daca peşte nu e, nimic nu e !!! :))

Multe sfaturi utile cu privire la forum, si nu numai, găsiţi AICI

adi.oprea
veteran
Mesaje: 868
Membru din: 15 Ian 2007 19:55
Localitate: Alba Iulia
Contact:

Mesaj de adi.oprea » 25 Ian 2009 14:30

krockodiluL scrie:@ adi oprea
nu ma-m exprimat corect:-tii galetul cu degetu ,nu tamburul
:lol: :lol: :lol:
.....si lasi frana sa se odihneasca ? :roll:
Sa nu-ti fie frica de perfectiune, niciodata nu o sa o atingi

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 25 Ian 2009 16:32

adi.oprea scrie:
krockodiluL scrie:@ adi oprea
nu ma-m exprimat corect:-tii galetul cu degetu ,nu tamburul
:lol: :lol: :lol:
.....si lasi frana sa se odihneasca ? :roll:
Asta-i tare rau!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: cred ca krokodilul vroia sa spuna rotor in loc de galet...

@zakunin
Daca folosesti frana in dril firul se rasuceste mult mai mult decat in cazul unui dril folosind manivela. Si asta-i sigur! ;-) Ca nu se poate scoate un dulap de 20 obosind pestele cu manivela....uita-te la filmuletzele Korda, sa vezi ca se poate. Mai mult, un tip din Ungaria a scos din Rainbow crap de 36 kg, folosind manivela, intr-un dril 10 minute. Admit ca in cazul unor pesti mai "isterici" gen "cteno langa mal" e mai bine folosirea franei...in delta nici nu mi-ar trece prin minte sa folosesc manivela :-) Deci, dupa parerea mea, depinde de temperamentul pestelui si a locului respectiv.

Avatar utilizator
Andrei I.
senior member
Mesaje: 359
Membru din: 13 Oct 2006 08:22
Contact:

Mesaj de Andrei I. » 25 Ian 2009 18:46

Levi scrie:
adi.oprea scrie:
krockodiluL scrie:@ adi oprea
nu ma-m exprimat corect:-tii galetul cu degetu ,nu tamburul
:lol: :lol: :lol:
.....si lasi frana sa se odihneasca ? :roll:
Asta-i tare rau!!! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen: cred ca krokodilul vroia sa spuna rotor in loc de galet...

@zakunin
Daca folosesti frana in dril firul se rasuceste mult mai mult decat in cazul unui dril folosind manivela. Si asta-i sigur! ;-) Ca nu se poate scoate un dulap de 20 obosind pestele cu manivela....uita-te la filmuletzele Korda, sa vezi ca se poate. Mai mult, un tip din Ungaria a scos din Rainbow crap de 36 kg, folosind manivela, intr-un dril 10 minute. Admit ca in cazul unor pesti mai "isterici" gen "cteno langa mal" e mai bine folosirea franei...in delta nici nu mi-ar trece prin minte sa folosesc manivela :-) Deci, dupa parerea mea, depinde de temperamentul pestelui si a locului respectiv.
Ce vrei sa imi demonstrezi de fapt??? Am zis eu ca nu se poate sau ce?

Si inca ceva... cam cat de grav consideri faptul ca se rasuceste firul in dril? Da ..se rasuceste si? Nu mai e la moda? Ii piere stralucirea? firul rasucit pe tambur isi revine la prima lansare :!: Si chiar daca cu timpul sa presupunem ca asta i-ar dauna.... oricum il schimbi in fiecare an din motive de uzura(altele decat rasucirea)...unde e problema? sau vorbim ca sa ne aflam in treaba... :?:
APCR - SENIOR CRAP

Avatar utilizator
lucian76
member
Mesaje: 244
Membru din: 24 Mar 2008 10:34
Localitate: suceava

Mesaj de lucian76 » 25 Ian 2009 19:10

krockodiluL scrie:@ adi oprea
nu ma-m exprimat corect:-tii galetul cu degetu ,nu tamburul
Asaaaa....tii galetul cu degetul aratator..cu degetul mare tii ''coarba" ...lanseta in cealalta mana...minciocul il tii cu laba piciorului ....cu mana stanga..aaa..m-am incurcat ...da-o dracu de "coarba" si de frana si de tot ca ma las de pescuit e prea comlicat :-): :mrgreen: :mrgreen:
xxx doesn't think.... because xxx knows everything

Avatar utilizator
ghitighiusan
veteran
Mesaje: 888
Membru din: 25 Aug 2008 16:16
Localitate: Alba Iulia

Mesaj de ghitighiusan » 25 Ian 2009 19:21

Observ,amuzat,ca se doreste promovarea unui nou sport extrem,respectiv...corbacitul. :mrgreen: Dupa ce se scrie,pretabila doar in varianta de 2+1 sau haita,corbaceala necesita insa si alte abilitati decat cele pescaresti,cum ar fi rapiditatea mainii de a executa miscari de dute-vino(sa-nteleg,totusi,ca nu se adreseaza celor cu activitate sexuala normala??? :mrgreen: )!

@ Crokodilu'
Domnule krokodil,galetu' e forma masculina a galetii ?
:mrgreen:

@Levi
In cazul celor "isterici" nu e obligatorie folosirea manivelei.Ca alte variante ai avea levierul,bata de baseball... :mrgreen:

P.S. : Am folosit zambaretii pentru ca, intr-adevar,discutia e amuzanta ! :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
Ultima oară modificat 25 Ian 2009 21:25 de către ghitighiusan, modificat 1 dată în total.

Avatar utilizator
Levi
veteran
Mesaje: 563
Membru din: 11 Ian 2008 01:35
Contact:

Mesaj de Levi » 25 Ian 2009 19:54

ghitighiusan scrie::
@Levi
In cazul celor "isterici" nu e obligatorie folosirea manivelei.Ca alte variante ai avea levierul,bata de baseball... :mrgreen:
Ghiti draga, eu nu am zis ca e obligatoriu manivela, am scris ca frana e mai indicata atunci :P poti sa folosesti si cobra ca si calmant, e mai la indemana :mrgreen: Intr-adevar ca e amuzanta discutia :mrgreen: , mai ales ca zakunin s-a rastit acuma la mine :lol: poate l-am jignit cu ceva :roll:
Ultima oară modificat 25 Ian 2009 21:19 de către Levi, modificat de 2 ori în total.

Scrie răspuns