Se poate castiga un concurs cu Ready made?

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Scrie răspuns

Se poate castiga un concurs cu Ready made?

DA
69
69%
NU
31
31%
 
Voturi totale: 100

Avatar utilizator
Musaro Adriano
veteran
Mesaje: 705
Membru din: 29 Ian 2003 15:02
Localitate: torino italy

Mesaj de Musaro Adriano » 06 Feb 2009 21:38

zenhor tati, se zice pacatu nu pacatorul!! :lol:
Oricum, de obicei bile ready made sunt 'aternativa' disperari *vorbim de concurs..), in anumite cazuri sa prins captura, pescuind isolat cu ele, in alte sa tinut peste 2 zile pe pat de nada..conclusionand cu locul 1 la indepartare de alte echipe care aveau boilis facute a casa de nu stiu ce pret esorbitant.
Eu il chem exceptia totusi si nu regula. Se intampla si din astea sa stii.
PAI, nu stiai ca la pescuit 2 plus 2 este egal cu 5? eh, acu stii! ;-)
Numai bine, respect!

Avatar utilizator
zenhor
senior member
Mesaje: 322
Membru din: 01 Iun 2008 13:51
Localitate: Bucuresti

Mesaj de zenhor » 07 Feb 2009 16:30

Corect, mi-am dat seama ca nu exista solutie sigura oricand, oricum, oriunde.

Jos palaria pentru pescarii consacrati care si-au dat seama in timpul concursului ca "nu le merg bilele" si au trecut pe ready-made cu succes.
Probabil ca si altii au constatat ca nu merge si au stat tot concursul sa se intrebe ce-au gresit in reteta boilies-ului.
Asta inseamna sa ai inspiratie de moment sau sa gasesti o solutie rapida pentru a te salva de la dezastru.
Unele chestii nu vin decat cu experienta, dar macar trebuie sa stii ce sa cauti cand experimentezi :P !

@Musaro Adriano: bine ai revenit pe forum, am vazut ca ai avut o perioada de absenta destul de mare. Se simtea lipsa in discutiile despre nada!
<*))))))><{

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 09 Feb 2009 14:13

Iar ca sa fie si mai clar....cei care ati folosit(au folosit) la concursuri ready made le-ati folosit direct din punga sau au fost hidratate in csl,ppc etc vreo saptamana inainte>?

:P

Avatar utilizator
Bogdan Dragan
junior member
Mesaje: 94
Membru din: 07 Aug 2008 01:05
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan Dragan » 09 Feb 2009 15:10

man.fishing scrie:Iar ca sa fie si mai clar....cei care ati folosit(au folosit) la concursuri ready made le-ati folosit direct din punga sau au fost hidratate in csl,ppc etc vreo saptamana inainte>?

:P
Direct din punga! ;-)
Bogdan Dragan

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 09 Feb 2009 21:16

Bogdan Dragan scrie:
man.fishing scrie:Iar ca sa fie si mai clar....cei care ati folosit(au folosit) la concursuri ready made le-ati folosit direct din punga sau au fost hidratate in csl,ppc etc vreo saptamana inainte>?

:P
Direct din punga! ;-)
Pai cred ca mai proaspat nu poate fi un Ready ;-)

Avatar utilizator
Gabi Milea
member
Mesaje: 151
Membru din: 28 Oct 2008 22:13

Mesaj de Gabi Milea » 09 Feb 2009 23:23

Cata lume a votat "Nu" cum am votat si uite pana acum voturile sunt asa. DA:66 % , NU:33% :-?
Personal cred ca se poate folosi o combinatie...nadire cu ready made si la carlig home made :mrgreen: ..foloseste cineva?

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 10 Feb 2009 07:16

Gabi Milea scrie: Personal cred ca se poate folosi o combinatie...nadire cu ready made si la carlig home made :mrgreen: ..foloseste cineva?
Buna Gabi,
la ce te ajuta combinatia asta, daca pestele iti accepta boiliesurile nadite (ready) il va lua si pe cel de cirlig, daca nu accepta atunci poti pune cel mai bu Homemade ca degeaba. Sansele sunt 1la 100.

Parerea mea

man.fishing
veteran
Mesaje: 603
Membru din: 01 Apr 2008 12:39
Localitate: Bucuresti

Mesaj de man.fishing » 10 Feb 2009 15:09

Pt carprom
Pai un ready made nu este tocmai proaspat (nu are ou si nu e inghetat si mai ales are conservant). De aia si intreb daca l-au hidratat si in ce.

florinw
senior member
Mesaje: 417
Membru din: 29 Sep 2005 21:35
Localitate: germania

Mesaj de florinw » 10 Feb 2009 15:59

Pai un ready made nu este tocmai proaspat (nu are ou si nu e inghetat si mai ales are conservant).


de unde sti? :lol:

sa itzi dau eu citeva firme care fac boilies cu ou, fara conservant,au si varianta congelata,sau in sare....
De aia si intreb daca l-au hidratat si in ce.[/quote]

si mai ales de ce... :lol:
cine gaseste greseli de ortografie poate sa le pastreze

Avatar utilizator
carprom
maniac
Mesaje: 2299
Membru din: 29 Ian 2003 03:07
Localitate: germany
Contact:

Mesaj de carprom » 10 Feb 2009 18:03

man.fishing scrie:Pt carprom
Pai un ready made nu este tocmai proaspat (nu are ou si nu e inghetat si mai ales are conservant). De aia si intreb daca l-au hidratat si in ce.
Ah ce, pai tot ce nu e facut de mina ta se numeste Ready, asa ca daca cumperi de la cineva, care stii 100% ce e facut cu ou si fara conservant este tot un Ready ptr tine, de ce nu ar fi atunci proaspat ?

Scrie răspuns