Sfat, firul de la linie la montura

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: mihai florescu, ticu, danr, PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel

Bogdan-Adrian
junior member
Mesaje: 38
Membru din: 31 Ian 2009 22:44
Localitate: Bucuresti

Mesaj de Bogdan-Adrian » 03 Feb 2009 00:34

mirceaef scrie: daca tu plantezi in mal de 30-40 de cm, poti sa-i faci si roz, ca tot nu se vede, ca banuiesc ca de asta folosesti un forfac de 40 de cm, corect?
De aia folosesc montura de 35-40 cm pt ca este mult mal, dar........ avand in vedere ca ii dau drumu` la plumb de la nivelul apei iar apa are ~2 metrii nu stiu cat de mult se afunda acesta in mal asa ca ........ la roz, mai am timp sa ma gandesc ;-)
mirceaef scrie: pe de alta parte, daca tu de doi ani de zile pescuiesti intr-un anume fel si ai trasaturi, de ce-ai schimba ceva? din ce spui, problema ta e sa-i scoti din stuf, nu ca nu ti-ar trage. corect?
Nu vreau sa schimb nimica, vreau doar sa-mi imbunatatesc tactica, atat. Daca am trasaturi asta nu inseamna ca totul e PERFECT, nu? :-) . Daca erau "chiori" aia care mi-au intrat? :D Legat de scosul pestelui din stuf n-am intampinat probleme deosebite (asta in ultimu` timp), aici cred ca am devenit putin mai priceput.
mirceaef scrie: markerele normale nu cred ca influenteaza cu nimic avand in vedere ca au in general solventi pe baza de apa sau alcool.
Atunci inseamna ca pot colora si firul fluo cu acelasi marker fara a ma gandii ca ........ "poate nu este ok marker-ul obisnuit"
Aici George chiar m-a ajutat, nu m-a dus "fesu`" sa-l dau si pe ala cu marker-ul.
mirceaef scrie: cele folosite la rapitori au in general arome de "peste" pt ca rapitorii nu se prea dau in vant dupa fructe :D
:lol: In viitor, cand am sa ma apuc SI de spinning promit ca n-am sa mai fiu asa de ....novice :D

Scrie răspuns