Pescuit la Dunare "in prag' sau "la intinsura"

Tehnica, tactica, strategii, tot ce tine de abordarea, strategia si desfasurarea unei partide de crap

Moderatori: PIRVU RICHARD, maiden, tudor oprescu, Tilea Gabriel, mihai florescu, ticu, danr

Autor Mesaj

Mesajde rabdaresitutun » 27 Mai 2011 11:22

La Scurta nu mai e prohibitie :-) A inceput sa manance si crapul. Dupa cum am vazut, pana acum, trage ...ciudat: O trasatura, maxim doua (ca de somotel) si apoi pa. Amuzant a fost ca am prins unul la vreo doua kilograme (de fapt s-a prins singur) si cand l-am scos (pur si simplu verificam lanseta) am zis ori ca o fi vreo creanga, ori vreun somotel, parca trageam de-un pantof sa-l scot din apa, a inceput sa zburde abia cand a vazut cerul.

Drept urmare si lui i-am dat drumul.
Anul asta, pentru prima data, am prins platica in Dunare in zona Galatiului.

Tzu_Tzu_rel, depinde cu ce te deplasezi. Ai doua variante, ori pe digul Dunarii, ori pe sosea. Daca alegi varianta "b" nu ai decat sa ajungi la Dunare pe la Luncavita ori chiar al Isaccea in port si sa faci stanga pe dig.
rabdaresitutun
junior member

Mesajde tzu_tzu_rel » 01 Iun 2011 21:45

pt. cristi..prohibitia de pe 18...se sfarseste, v-am intrebat pentru ca ..aveam cateva zile libere, plecam tarziu de acasa...am riscat si am plecat in delta, am avut foarte mare noroc...19 fara 15 eram la PF DIN TL iar la fara 5 eram la bac..., li s-au facut mila de mine si am trecut , altfel faceam noaptea la bac :lol: capturi.. o crapoaica la 9 kg si restu` vreo 15 sub 500 gr toti eliberati, si 2 la 2 kg asta in 3 Zile de pescuit, apa tulbure.....si ar mai fi ....la isaccea m-as duce...dar nu am auzit mai nimic de capturi,locuri... :!:
student in timpul liber
tzu_tzu_rel
junior member

Mesajde tzu_tzu_rel » 12 Iul 2011 10:34

a fost cineva...? s-a luat vreo ceva?
student in timpul liber
tzu_tzu_rel
junior member

Anterior

Înapoi la Tehnica, tactica, abordare